امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 11306
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۳
چاپ این نوشته
Share

حوزه قم حوزه ای کهن و قدیمی است و تاسیس آن به زمان امام صادق علیه السلام برمی گردد و ایشان بود که این حوزه را تاسیس و تربیت کرد و امیدواریم، همیشه پایدار باشد، ارتباط با حوزه علمیه قم برای ما افتخار است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین شیخ جعفر المهاجر، محقق و از روحانیون سرشناس لبنان  در خصوص روابط کنونی میان علمای ایران و لبنان و حوزه های دو کشور گفت: در مورد روابط حوزه مقدس قم و علمای لبنان باید بگویم، این رابطه موجود و سابقه دار است، مانند رابطه میان صاحب خانه و اهالی آن، بسیاری از علما و فارغ التحصیلان حوزه علمیه قم که اکنون در لبنان هستند با سلوک و رفتار و عملکرد خود بیانگر روح حوزه قم هستند که در پیکر شیعیان جاری است. حوزه قم، حوزه ای کهن و قدیمی است و تاسیس آن به زمان امام صادق علیه السلام برمی گردد و ایشان بود که این حوزه را تاسیس و تربیت کرد و امیدواریم همیشه پایدار باشد و ارتباط ما با حوزه علمیه قم برای ما افتخار است.

وی به تاثیر پذیری علما و روحانیت لبنان از جمهوری اسلامی ایران اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به صورت روزانه با شیعیان و علمای لبنان در ارتباط است نه به خاطر اینکه آنها شیعه هستند، بلکه به این خاطر که آنها مرزبانان اسلام هستند.

اکنون مناطق اشغال شده توسط اسراییل در مرز جبل عامل قرار دارد و هر مسلمانی باید بخشی از سال و ماه و عمر خود را برای مرزبانی از سرزمین اسلام صرف کند. گذشتگان ما این گونه عمل می کردند و جمهوری اسلامی ایران هم پیوسته با لبنان در ارتباط است هم با شیعه و هم با تمام کسانی که خیر و فایده ای برای اسلام دارند.

* اهتمام جمهوری اسلامی ایران به وحدت اسلامی 

وی در ادامه به نقش جمهوری اسلامی ایران در وحدت امت اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: همان طور که می دانید سالانه کنفرانس وحدت و تقریب میان مسلمانان در ایران برگزار می شود و این اقدامات نیز در واقع بخشی از روح قم و جمهوری اسلامی است که برای تقویت امت اسلامی برپا شده و باید بدانیم جمهوری اسلامی ایران و بنیانگذار آن فقط به ایران فکر نکرده بلکه به اسلام و جهان اسلام و مشکلات آنها نیز می اندیشد و مشکل فلسطین در قلب و زبان و دست امام خمینی بود و همواره به آن توجه داشت و این یکی از میراث های امام خمینی می باشد.

مساله فلسطین فقط مساله امام خمینی و شاگرد ایشان امام خامنه ای نیست، این مساله محدود به مجمع التقریب نیست، مساله تمام ایران است.

شیخ جعفر المهاجر خاطر نشان کرد: به نظر من شرایط کنونی امت اسلام که گرفتار تکفیر شده اند، با وجود تمام سختی ها و مصایب موجود، برای ما عبرت آموز است، زیرا اسلام و مسلمانان این چنین نیستند و این افراد عده ای معدود و اندک هستند که مورد حمایت دشمنان اسلام هستند و می خواهند از شرایط موجود بیشترین استفاده را برای رسیدن به قدرت و پول و ثروت ببرند. این لحظات بسیار عبرت آموز است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها