امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11282
تاریخ انتشار: 1:56 ب.ظ - شنبه 2015/02/21
چاپ این نوشته
Share

مسوول موسسه آموزشی، پژوهشی و تبلیغی روایت سیره شهدا، گفت: نفرت مردم جهان از اسلام داعشی تکفیری و گرایش روز افزون آنها به اسلام ناب محمدی(ص) مصداق بارز تحقق سنت های الهی است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام «محمد مهدی ماندگاری» جمعه شب در هفتمین محفل از سلسله محافل عاشورایی شب شیدایی تحت عنوان« یاد یاران راوی» که همزمان با سالگرد شهادت حجت الاسلام «عبدالله ضابط » از روایان دوران دفاع در گلزار شهدای سوم خرداد قم برگزار شد، اظهار داشت: تحقق سنت های الهی یکی از وعده های خداوند است، که تحت هر شرایطی باید با هدف هدایت خلق و نصرت دین عملی شود.

وی با بیان اینکه ولی خدا و امام معصوم مجری سنت های الهی محسوب می شود،افزود: البته این اجرا به وسیله دشمنان نیز می تواند صورت گیرد، چرا که طبق روایات تبین دین به وسیله رجل فاجر نیز انجام می شود.

وی با اشاره به نمونه هایی از تحقق سنت های الهی،تصریح کرد: پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین جلوه های تحقق سنت الهی به شمار می رود.

وی همچنین با اشاره به اقدام اخیر دشمنان اسلام در هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) آن را نیز از جمله دیگر مصادیق اجرای سنت های الهی عنوان کرد، و افزود: در این مورد مجری اجرای این سنت ها به خواست خداوند دشمنان دین قرار داده شداند، که این کار آنها نه تنها خسارتی به اسلام وارد نکرد، بلکه موجب چاپ میلیون ها جلد قرآن به ۲۰ زبان زنده دنیا و از همه مهمتر مشخص شدن تفاوت اسلام ناب محمدی با اسلام داعشی بویژه پس از نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی شد.

وی همچنین با اشاره به سفر مشاور ارشد« علی اکبرولایتی» رهبر معظم انقلاب به روسیه و دیدارش با «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور این کشور، تصریح کرد: در این سفر رییس جمهوری روسیه ضمن ابراز نگرانی از گسترش اسلام تکفیری در روسیه ابراز نموده که روسیه آماده پذیرش اسلام ناب محمدی شیعی با هدف جلوگیری از ورود اسلام داعشی به این کشور است.

ماندگاری همچنین با اشاره به موارد دیگری از اشتیاق و علاقه مندی کشورهای غیر مسلمان از ورود اسلام شیعی ایرانی به کشورشان، خاطرنشان کرد: رییس جمهوری چین اخیرا گفته است اگر اسلام بخواهد در کشور بیش از یک میلیارد و ۴۰۰میلیونی چین وارد شود بهتر است از طریق ایران این کار انجام شود.

ماندگاری با اشاره به شهیدان عرصه روایتگری بویژه شهید «ضابط»، تصریح کرد: این شهدا مجالس و محافل مذهبی را برای مواجه با تهاجم فرهنگی بسیار موثر می دانستند، و همواره بر رونق دادن به آنها برای جذب بیشتر جوانان تاکید زیادی می نمودند.

عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا نیز دراین مراسم با اشاره به نقش روضه و نوحه خوانی در تبیین و ترویج فرهنگ عاشورا،تصریح کرد: سخنرانان مذهبی و مداحان در بر انگیختن شور و نشاط در رزمندگان زمان جنگ تحمیلی نقش مهمی را ایفا نمودند.

حجت الاسلام «حسین جوشقانیان»، تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز با توجه به هجمه های فرهنگی دشمن روضه خوانی و روایتگری واقعه عاشورا و دوران دفاع مقدس می تواند فرهنگ عاشورا را در جامعه ترویج نماید.

شهید حجت الاسلام «عبدالله ضابط » یکی از رزمندگان و روایتگران دوران دفاع مقدس در روز ۲۹ بهمن سال ۸۲ در بازگشت از جلسه تبلیغی در جاده بابل بر اثر تصادف، به شهادت رسید.
این مراسم به همت روابط عمومی و امور بین الملل موسسه روایت سیره شهدا ترتیب یافته بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها