امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11246
تاریخ انتشار: 10:47 ق.ظ - شنبه 2015/02/21
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با توصیه به رئیس صدا وسیما گفتند: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه به مسائل و مبانی اسلام استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید دیروز (جمعه اول اسفند) در دیدار دکتر سرافراز رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به مسئولیت بزرگ صدا و سیما اظهارداشتند: صدا و سیما یکی از نهادهای مهمّ مملکتی است که با نهادهای دیگر کاملاً تفاوت دارد. مسئولیت بسیار بزرگ و سنگینی بر دوش شما نهاده شده است که مهم‌ترین آنها هدایت و ارشاد مردم می‌باشد. صدا و سیما یک مدرسه بزرگ علمی و فکری می‌باشد که با افکار و اعتقادات مردم در ارتباط مستقیم است، لذا باید مدرّسین این مدرسه، انسان‌های آگاه، متعهّد و عالم باشند.

معرفی معارف اهل بیت(ع)وظیفه اصلی صدا وسیما

ایشان، معرّفی معارف والای اهل بیت علیهم السلام را از وظایف اصلی صدا و سیما دانستند و افزودند: اگر امروز دشمنان اسلام بخصوص گروه خطرناک و تروریستی داعش، چهره رحمانی اسلام را خشن معرّفی می‌نمایند، باید ما در مقابل، بتوانیم حقیقت اسلام و معارف نورانی قرآن را به دنیا ارائه دهیم. وظیفه بزرگ شما، تبلیغ مبانی بلند تشیّع و معارف والای اهل بیت علیهم السلام است. تعظیم شعائر دینی به معنای واقعی کلمه از اهداف اولیه صدا و سیما می‌باشد که باید در همه برنامه‌ها ملاحظه شود.

حضرت آیت الله  صافی در بخش دیگری از سخنان خود گفتند: در برنامه‌ها باید از وجود علما و روحانیت آگاه که به مسائل و مبانی اسلام آگاهی کامل دارند استفاده شود و از نشر مطالب ضعیف و سست که موجب رنجش خاطر مردم با ایمان می‌شود جلوگیری شود.

توجه به مسئله حجاب و عفاف 

ایشان توجه به مسئله حجاب و عفاف در برنامه های مختلف صدا و سیما را لازم دانسته و بیان داشتند: سعی کنید در تمام فیلم‌ها و برنامه‌ها، عفاف و حجاب و پوشش اسلامی مراعات شود و از نشان دادن صحنه‌هائی که مخالف با عفاف و حجاب است جلوگیری گردد.

احترام ایام فاطمیه نگه داشته شود 

معظم له در بخش  دیگری ازسخنان خود با توجه به اینکه سال جدید با ایام فاطمیه تقارن دارد گفتند: خیلی مواظب باشید که احترام ایام فاطمیه نگهداری شود و در برنامه های خود حرمت این ایّام مقدس حفظ شود و نوروز امسال نوروز فاطمی باشد.

حضرت آیت الله صافی در پایان این دیدار با مسألت توفیق برای دکتر سرافراز  اظهارداشتند: سعی کنید حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف از شما راضی باشد و وجود مبارک ایشان مسرور و خرسند شوند. البته ما با توجه به اینکه شما از خانواده روحانیت هستید توقع و انتظار بیشتری هم داریم که همه شئون اسلامی در این سازمان بزرگ رعایت شود و از این فرصت پیش آمده، به بهترین وجه ممکن استفاده کنید و نواقصی را که وجود داشته برطرف نمایید. ما هم برای شما دعا می کنیم که در این کار مهمّ موفق باشید و بدانید «من کان لله کان الله معه»

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها