امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11233
تاریخ انتشار: 3:42 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

سردبیر وب‌سایت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز رسانه‌‌های فراملی بسیار تأثیرگذار عمل می‌کنند، تصریح کرد: با استفاده از رسانه‌‌های فراملی نامه مقام معظم رهبری به مخاطبان غربی ارسال شد و ایشان ابتکار عمل را در مقابل دشمن بدست گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان از مشهد، کمیل خجسته شب گذشته(۳۰بهمن) در مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی با اشاره به دلایل شکل‌گیری جنگ جهانی و تغییر استراتژی‌های نظامی مورد استفاده در قرن گذشته، گفت: در گذشته قدرت کشورها صرفاً به وسعت جغرافیایی و منابع انسانی و زیرزمینی آن کشور بستگی داشت و قدرت‌های بزرگ هر برای تصاحب و استعمار مناطق مهمی از کره زمین در حال رقابت بودند.

وی از زمان پایان جنگ جهانی و شروع جنگ سرد به عنوان آغاز دوران جدید و ورود اندیشه در جنگ یاد کرد و افزود: با شروع جنگ سرد اندیشه‌های لیبرالیسم و کمونیسم با محوریت بلوک شرق و غرب به وجود آمدند که بازار جنگ اندیشه‌ها را گرم کرده و هر یک طرفداران خود را داشتند.

سردبیر وب‌سایت دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، ظهور جمهوری اسلامی و احیاء اندیشه دینی را مانند خط بطلانی بر تبلیغات شرق و غرب دانست و ادامه داد: پس از زوال کمونیسم، آمریکا که خود را پیروز جنگ سرد تصور می‌کرد، شکست دادن این اندیشه نوپای اسلامی از هیچ از تلاشی، حتی حمله نظامی فروگذار نکرد.

خجسته دلیل نهایی حمله آمریکا به عراق را تضعیف ایران عنوان کرد و افزود: در نهایت آمریکا با خفت و خواری عراق را ترک کرد، اما پس از حمله عراق، محور مقاومت شکل گرفت و با پیروزی حزب‌الله در جنگ سی‌وسه روزه موج بیداری اسلامی در منطقه آغاز شد و تاکنون نیز ادامه دارد.

وی به نقش پررنگ رسانه‌ها در دوران جدید جنگ که به جنگ رسانه‌ای مشهور شده است اشاره و تصریح کرد: رسانه‌های مجازی که شعاع تأثیرگذاری آنها به مرزها محدود نمی‌شود و نقش رسانه‌های فراملی و فرا منطقه‌ای را ایفا می‌کنند، در این جنگ بسیار توانمند و راهگشا عمل هستند.

سردبیر وبگاه دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در خصوص نامه ایشان که مخاطب آن جوانان اروپا و آمریکا شمالی بود، اظهار کرد: امروز نامه مقام معظم رهبری با استفاده از همین رسانه‌های فراملی به دست مخاطبان خود در دورترین تقاط آمریکای شمالی رسیده است.

خجسته ارسال نامه توسط مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی را بدست گرفتن ابتکار عمل در مقابل دشمن دانست و یادآور شد: در جنگ نا متقارن امروز، ارتباط باجوانان در جبهه مقابل، مؤثرترین روش انتقال اندیشه‌های اسلامی است.

وی به تبلیغات غرب برای اتصال داعش به اسلام راستین در ذهن مخاطبان غربی اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با مخاطب قرار دادن فطرت جوانان، آنها را به قضاوت در خصوص تبلیغات غرب و اسلام حقیقی دعوت می‌کند و از آنها می‌خواهد که خود برای کشف حقیقت اسلام اقدام کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها