امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11218
تاریخ انتشار: 1:52 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

مشاور سینمایی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار مشارکت و حمایت رسانه ها و مطبوعات برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره محمد(ص)؛ پیامبر صلح شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایرنا «مهدی حقیقی» برگزاری جشنواره «محمد(ص)؛ پیامبر صلح» را حرکتی برای مقابله با توطئه های دشمنان اسلام و دنیای استکبار در توهین به رسول اکرم(ص) دانست گفت: این جشنواره با موضوع تولید فیلم های کوتاه ۱۱۴ ثانیه ای برگزار می شود و هنرمندان و علاقه مندان تا پایان فروردین سال آینده فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی از تدارک یک پایگاه اینترنتی به منظور بارگذاری فیلم های هنرمندان خبر داد و اظهار کرد: برای این جشنواره سایتی آماده شده که امکان بارگذاری حداقل سه هزار فیلم وجود دارد و هیچ محدودیتی برای هنرمندان و فیلمسازان وجود ندارد. به گونه ای که برگزیدگان سایر جشنواره ها نیز می توانند در این مسابقه حضور یابند.

حقیقی افزود: هنرمندان می توانند آثار خود را در قالب رئال، انیمیشن و کلیپ حداکثر تا ۱۱۴ ثانیه و با موضوع آزاد در زمینه پیامبر صلح ارسال کنند.

وی با پیش بینی ارسال هزاران فیلم از سوی فیلمسازان و هنرمندان به این جشنواره، گفت: سیستم اجرایی این فعالیت ها بر اساس قوانین سازمان سینمایی خواهد بود و فیلمسازان باید از سازمان سینمایی پروانه ساخت دریافت کنند و بر اساس چارچوب مقررات آن سازمان عمل کنند.

حقیقی با اشاره به ظرفیت پایگاه اینترنتی این جشنواره برای بارگذاری تا ۱۰ هزار فیلم گفت: فیلمسازان باید برای تولید فیلم بلند از سازمان سینمایی پروانه ساخت بگیرند و برای فیلم های کوتاه و نیمه بلند به ترتیب از انجمن سینمای جوان و انجمن سینمای تجربی پروانه دریافت کنند.

این مقام مسوول درباره نحوه انتخاب فیلم های این جشنواره نیز گفت: فیلم هایی که قابلیت مسابقه را دارد توسط کمیته انتخاب به هیات داوران ارسال می شود و این هیات، فیلم های قابل نمایش را انتخاب می کنند و سازندگان فیلم های برگزیده به جشنواره اجازه می دهند تا فیلم های آنان در شبکه های مجازی و همچنین شبکه های داخلی و خارجی به نمایش درآید.

مشاور معاون وزیر ارشاد شرکت در این جشنواره را برای پیروان سایر ادیان هم ممکن دانست و افزود: تمام علاقه مندان به پیامبر اکرم (ص) می توانند آثار خود را به جشنواره «محمد(ص)؛ پیامبر صلح» ارسال کنند.

* حمایت وزارت ارشاد از فیلم های قرآنی

حقیقی در بخش دیگری گفت: سیاست جدید معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر محور تولید آثار هنری به ویژه فیلم در حوزه های قرآن و عترت است و به فیلمسازان کشور نیز اعلام کرده ایم که این معاونت بر اساس وظیفه ذاتی خود آماده کمک به فیلمسازان برای تولید آثار هنری به ویژه فیلم در حوزه قرآن و عترت است.

وی فعالیت های سینمایی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در حوزه قرآن و عترت را مطابق با قوانین و معیارهای سازمان سینمایی دانست و گفت: این سازمان وظایف خود را دارد و ما نیز از موضوع های قرآنی حمایت می کنیم.

مشاور سینمایی معاون وزارت ارشاد گفت: یکی از بهترین کارها در این زمینه، تولید فیلم های کوتاه است تا در کمترین زمان، بهترین تاثیر را در میان مردم داشته باشد.

وی افزود: پیشانی تولید فیلم های کوتاه در این معاونت با محوریت زندگی اسلامی ایرانی است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.

حقیقی با اشاره به حمایت های معاونت قرآن و عترت از سریال، فیلم های سینمایی و همچنین فیلم های تله (فیلم های غیر سینمایی که در شبکه نمایش خانگی یا تلویزیون نمایش داده می شود) گفت: تلفیقی از دو گروه فیلسماز و متخصصین قرآن و عترت را از حوزه علمیه و کارشناسان سینما تشکیل داده ایم تا بتوانند موضوع هایی که وارد این شورا می شود را از نظر سینمایی و قرآنی تطبیق دهند.

وی همچنین به همکاری برخی تهیه کنندگان و کارگردانان سینما همچون منوچهر محمدی، محسن علی اکبری ، رضا میرکریمی و علی پناه رضایی با این معاونت برای تولید آثار قرآنی اشاره کرد و از آمادگی معاونت قرآن و عترت به منظور تولید بازی های رایانه ای برای کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز سه شنبه از انتشار فراخوان جشنواره بین المللی «محمد(ص)؛ پیامبر صلح» با موضوع تولید فیلم های کوتاه ۱۱۴ ثانیه ای به هفت زبان خبر داد و گفت: جایزه فیلم اول ۲۰ هزار دلار و جوایز فیلم های دوم و سوم به مبلغ ۱۰ هزار و پنج هزار دلار خواهد بود که این جوایز تا پایان خرداد سال آینده در مراسم اختتامیه اهدا می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها