امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11215
تاریخ انتشار: 1:48 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

شاعر سرود «به طاها به یاسین» گفت: امروز تفرقه بین شیعه و سنی بیشتر از همه به ضرر مسلمانان تمام می‌شود، کسانی که به مقدسات دیگران توهین می‌کنند کار اشتباهی را مرتکب می‌شوند و با بد گفتن کسی تغییر عقیده نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس، «مجتبی روشن‌روان» شاعر و دبیر فصل شعر هیئت و زیبایی شناسی شعر مداحی در گفت‌وگو با وبگاه بسیج مداحان با اشاره به اینکه وقتی خاندان پهلوی متوجه اثربخشی مجالس مذهبی در روند آگاه‌سازی ملت ایران شدند، برگزاری محافل روضه‌خوانی اباعبدالله الحسین(ع) را ممنوع کردند. وی اظهار داشت: تدبیر و هوشمندی علما باعث شد حوزه‌ها و روضه‌های اهل بیت(ع) برپا شود اما دستگاه حاکم نسبت به این مجالس حساس شده بود به طوری که هیأت‌های اشک و عزا را با مجالسی که در آن صحبت از سیاست دستگاه حاکم می‌شد از هم جدا کرده بودند.

دبیر فصل شعر هیئت و زیبایی‌شناسی شعر مداحی تصریح کرد: تفکیک هیئت بی خطر از هیئت‌های سیاسی که در آن شخصیت های انقلابی مانند رهبر معظم انقلاب رفت و آمد می کرد یکی از سیاست‌های دستگاه پهلوی بود. دستگاه امنیتی با گماشتن ماموران ساواک سعی داشتند از اخبار و رویدادهای این محافل با خبر شود و به واسطه همین بود که شخصیت های انقلابی، سخنرانان و مداحان را شناسایی، تبعید، شکنجه، ترور و یا اعدام می‌کردند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به چگونگی ارتباط قیام عاشورا و نهضت امام خمینی(ره) پرداخت و اظهار کرد: سخن حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «نهضت ما را امام حسین(ع) پیش می‌برد، اگر محرم و صفر نبود انقلاب ما هیچ ثمری نداشت و قوه محرکه انقلاب ما محرم و صفر و دسته‌جات سیدالشهدا(ع) بوده است» مهمترین ادله برای ارتباط این انقلاب با قیام حضرت اباعبدالله(ع) می باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها