امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11203
تاریخ انتشار: 12:48 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

صبح امروز جمعه، اول اسفند‌ماه، نهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد در حسینه امام رضا(ع) اهواز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا از از خوزستان، براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، مقرر شده است در نخستین روز از مسابقات سراسری مدهامتان شرکت‌کنندگان رشته‌های ترتیل اذان و حفظ قران به رقابت با یکدیگر بپردازند.

داوری این رشته‌ها نیز توسط بهروز یاری‌گل و ناجی حیدری صورت می‌گیرد و مقرر شده مسابقات در نوبت صبح تا ساعت ۱۲ ادمه داشته باشد. همچنین، پس از اقامه نماز ظهر و صرف ناهار مسابقات از ساعت ۱۴ از سر گرفته می‌شود.

در ادامه مسابقات و از دقایقی پیش نخستین شرکت‌کننده رشته اذان به قید قرعه از استان بوشهر مسابقه خود را آغاز کرد.

بنا بر این گزارش، داوران رشته حفظ شامل قاسم مقدمی در بخش صوت، محمدرضا ابوالقاسمی در بخش تجوید، امیر آقایی در بخش حسن حفظ، کریم دولتی در بخش وقف و ابتدا و حسن ربیعان در بخش لحن هستند.

همچنین، براساس تصمیم داوران نام هر یک از شرکت‌کنندگان پس از قرائت و عدم حضور در سالن برگزاری مسابقات ملغی تلقی می‌شود. ۲۱۰ نفر در رشته‌​های مختلف مسابقات مدهامتان شرکت خواهند کرد و رشته‌های مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان نیز شامل قرائت، حفظ(کل، ۲۰ جزء، ۱۰ جزء)، اذان، ترتیل و تفسیر(ویژه ائمه جماعات کشور) است که بیشترین متسابقان را رشته حفظ به خود اختصاص داده است.

یادآور می‌شود، مراسم افتتاحیه نهمین دوره از مسابقات مدهامتان شام‌گاه ۳۰ بهمن در حسینیه امام رضا(ع) اهواز برگزار شده بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها