امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11200
تاریخ انتشار: 12:46 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره قرآنی مدهامتان، شناسایی استعدادهای برتر قرآنی کشور و همچنین، نقش‌آفرینی چهره‌های برتر کانونی در عرصه رقابت‌های بین‌المللی را از برکات برگزاری این جشنواره در دروه‌های گذشته دانست.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا از خوزستان، در آغاز مراسم افتتاحیه نهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد که شام‌گاه پنجشنبه، ۳۰ بهمن‌ماه در حسینه امام رضا(ع) اهواز برگزار شد، پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره قرآنی «مدهامّتان» توسط همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قرائت شد.

در این پیام آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم/ قرآن، پرتویی از حسن ازلی و ابدی باری‌تعالی است که از هنگام نزول تاکنون همواره عالمان، محققان، مفسران و هنرمندان را مبهوت زیبایی‌های ظاهری و معنایی‌اش کرده است.

غواصان این دریای بی‌کران در این پهنه بی‌انتها گوهرهای فراوان یافته‌اند و از این بحر با برکت بهره‌ها برده‌اند و هرگاه در اعماق آن نگریسته‌اند جلوه و جمالی نو یافته‌اند.

امروز قرآن در ایران بر طَبَق کرامت و عزت قرار دارد و هزاران مرد و زن و کودک و نوجوان در این آستان به هوای کوی دوست، گام نهاده‌اند و قرآن‌پژوهان، مفسران، حافظان، قاریان، ناشران و هنرمندان فراوان برای تشریح و تفسیر و نشر و طبع آن همت، بلند داشته‌اند تا فرهنگ و هنر قرآنی در این سرزمین بالنده و باشکوه باشد و ایران را در میان ملل اسلامی سرافزار کند. خدای متعال را از این بابت شاکریم که ما را با قرآن مأنوس کرد.

مسابقات قرآنی، نَه از برای رقابت بلکه همواره بهانه‌ای بوده است برای حضور، حضور آستان معبودی یگانه که با عبدش سخن می‌گوید و او را به راه راست و رستگاری رهنمون می‌کند.

مسابقات قرآنی مدهامتان با عنایت به سابقه و ترکیب هیئت داوران از مسابقات معتبر کشور به‌شمار می‌آید که در طول هشت دوره گذشته برکات بسیاری از جمله شناسایی استعدادهای برتر قرآنی کشور و همچنین، نقش‌آفرینی چهره‌های برتر کانونی در عرصه رقابت‌های بین‌المللی داشته است. همه این توفیق‌ها از برکات بیکران قرآن و عنایت ویژه صاحب آن است.

بر خود فریضه می‌دانم از تلاش‌های ارزنده میزبانان این مسابقات تشکر کنم و سعی‌شان را در این راه ارج نهم که خدمت به قرآن، خدمت به آستان پروردگار است و آنان که در خدمت به این کلام قدسی و جاودانی گام برمی‌دارند، اشراف و بزرگان امت اسلام‌ هستند و از این رو شایسته ارج و اکرام».

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها