امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11197
تاریخ انتشار: 12:41 ب.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

آیت‌الله قرهی اظهار کرد: متأسفانه تاکنون مسئولان اجرایی و رسانه‌ها به مسئولیت خود در قبال تبیین مبانی اقتصاد مقاومتی عمل نکرده‌اند و ضرورت دارد نسبت به وظیفه خود در این زمینه اهتمام لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , آیت‌الله روح‌الله قرهی، استاد اخلاق و رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج)، در پاسخ به این پرسش که آیا در یک سال که از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی می‌گذرد، دستگاه‌های اجرایی اهتمام لازم را برای اجرای این سیاست‌‌ها داشته‌اند؟ اظهار کرد: بنده معتقدم که عملیاتی شدن این سیاست‌ها از جانب دستگاه‌های اجرایی در یکسال گذشته را نمی‌توانیم مشاهده کنیم؛ گرچه ممکن است که عده‌ای خواسته باشند این سیاست‌ها را اجرایی کنند و نمی‌توانیم بگوئیم هیچ کس خواهان اجرایی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نبوده است.

گسترش تجمل‌گرایی؛ مانعی بر سر راه تحقق اقتصاد مقاومتی

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر وظیفه مسئولان و رسانه‌ها در پرداختن به اقتصاد مقاومتی تأکید کردند اما آن چیزی که در عرصه عمل مشاهده می‌کنیم این است که نه از جانب مسئولان اجرایی و نه رسانه‌ها اهتمام لازم برای تحقق این امر وجود نداشته است و به نحو احسن در این راستا گام بر نداشته‌اند.

آیت‌الله قرهی در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توانیم اجرایی شدن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ارزیابی کنیم؟ تأکید کرد: یکی از شاخص‌ها برای سنجش این امر، این است که اگر ما دارای اقتصاد مقاومتی بودیم و این سیاست‌ها محقق شده بود، در کشور اینهمه دعوت به تجمل‌گرایی در رسانه‌ها و بخصوص از طریق تبلیغات برای فروشگاه‌های مختلف وجود نداشت.

ضرورت درک مبانی اقتصاد مقاومتی

وی با تأکید بر وظیفه مسئولان در تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: مسئولان باید مبانی اقتصاد مقاومتی را دانسته و آن را بهترین وجه ممکن برای مردم تبیین کنند تا مردم بتوانند به نحو احسن این سیاست‌ها را اجرایی کنند.

رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در پاسخ به این پرسش که آیا برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند ریاضت اقتصادی هستیم؟ عنوان کرد: برای این امر نیازمند ریاضت نیستیم و اگر بدانیم مبانی اقتصاد مقاومتی چیست؟ به خودی خود، به اقتصاد مقاومتی رسیده‌ایم و این امر ربطی به ریاضت ندارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها