امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11184
تاریخ انتشار: 11:59 ق.ظ - جمعه 2015/02/20
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، با اشاره به وجود کتابخانه های مهم در کشورهای اسلامی گفتند: ارتباط با آنها بسیار مفید و ارزشمند است و باید از سرمایه عظیم علمی آنها نیز استفاده نمود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه»  این مرجع تقلید دیروز در دیدار رییس سازمان اسناد و  کتابخانه ملی با تقدیر از تلاش های صالحی امیری اظهارداشتند: کار شما در انتشار و احیاء کتب و حفظ آثار گذشتگان به ویژه آثار دینی و فرهنگی کشور بسیار با اهمیت است.

ایشان افزودند: تاریخ اسلام، کشور، سوابق اقوام و ملل همه در کتاب ها مذکور است و عالم و دانش و فنون مختلف و هنر اسلامی در کتابخانه ها است؛ باید آنها را به طور صحیح و کامل به نسل جدید و آیندگان منتقل نمود. البته باید افراد متخصّص، دقیق و محقّق با شما در این برنامه همکاری نموده تا بتوانید به بهترین نحو ممکن به مردم علم دوست این آثار را نشان دهید.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی  در بخش  دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود کتابخانه های مهم در بعضی از کشورها نظیر؛  هند، تونس و مراکش گفتند: این کشورها  دارای کتابخانه های بزرگ و مهمّی هستند که ارتباط با آنها بسیار مفید و ارزشمند می باشد و باید از سرمایه عظیم علمی آنها نیز استفاده نمود.

این مرجع تقلید  با ذکر خاطراتی از سفر خود به هندوستان قبل از انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: بعضی از کتابخانه هایی که آنجا مشاهده کرده ام آن قدر بنده را تحت تأثیر قرار داد که واقعاً نمی خواستم از آن محیط علم و کتاب بیرون بیایم و به دوستان می گفتم علم در اینجاست و باید آن را به دیگران منتقل کنیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها