امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11121
تاریخ انتشار: 10:37 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/19
چاپ این نوشته
Share

معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه از مشارکت ۸ هزار و ۴۵۱ نفر از طلاب سراسر کشور در سومین دوره از مسابقات علمی حوزه‌های علمیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ,  حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم فرحانی به تشریح وضعیت مسابقات علمی حوزه‌های علمیه پرداخت و گفت: سومین دوره مسابقات علمی حوزه‌های علمیه در سه مرحله طراحی و برنامه‌ریزی شد که مرحله نخست آن با موفقیت برگزار و مرحله دوم آن جمعه اول اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مسابقات علمی سال گذشته حوزه‌های علمیه، اظهار کرد: دومین دوره از این مسابقات با شرکت ۲ هزار و  ۵۴۲ نفر از طلاب در سراسر کشور آغاز شد که ۱۳۶۶ نفر از آنان به مرحله دوم راه پیدا کرده و در نهایت ۱۲۹ نفر از مرحله سوم این مسابقات برگزیده شدند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه گفت: ۸۷ نفر از سطح کشور و ۴۲ نفر از استان قم به عنوان برگزیده دومین دوره از مسابقات علمی حوزه‌های علمیه انتخاب شدند.

معاون طلاب و امور حوزه‌های علمیه یادآور شد: ادبیات، علوم عقلی، علوم نقلی، فقه و اصول سطح ۱، سطح ۲ و سطح ۳ مواد امتحانی را تشکیل داده‌اند.

فرحانی با اشاره به استان‌های برگزیده در دومین دوره مسابقات علمی حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: قم با ۶۷ امتیاز، آذربایجان شرقی با ۲۵ امتیاز، کهگلویه و بویراحمد با ۱۸ امتیاز، تهران با ۱۶ امتیاز، مدیریت ویژه بابل با ۱۳ امتیاز، استان مرکزی با ۱۱ امتیاز، ۶ استان برگزیده ما بوده و رتبه هفتم نیز به اردبیل، آذربایجان غربی، البرز، مدیریت ویژه بناب، بوشهر، مروی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، زنجان، چهارمحال بختیاری، فارس، کردستان، کهنوج، ساری و همدان تعلق گرفته است.

وی با اشاره به استقبال خوب طلاب از این دوره از مسابقات تصریح کرد: دومین دوره از مسابقات، تأثیرات بسیار بالایی برای طلاب داشته و ما شاهد نشاط خوبی در میان این عزیزان بوده‌ایم.

معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه به سومین دوره از مسابقات علمی حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: در این دوره با استقبال چشمگیری مواجه بودیم، به نحوی که ۸ هزار و ۴۵۱ نفر از طلاب سراسر کشور از ۲۲۸ مدرسه فعال در این مسابقات مشارکت داشتند که ۶ هزار و ۸۴۷ نفر از این عزیزان توانستند مجاز به شرکت در این مسابقات شوند.

وی ادامه داد: در مرحله اول از این دوره از مسابقات، ۱۵۴۳ نفر توانستند جواز حضور در مرحله دوم را به دست آورند که ان‌شاءالله در اول اسفند ماه سال جاری ساعت ۹ صبح در محل مدیریت‌های استانی به رقابت خواهند پرداخت.

فرحانی با بیان اینکه ۲۱ اسفند ماه، زمان اعلام نتیجه مرحله دوم این دوره از مسابقات است اظهار کرد: همچنین برای مرحله سوم سومین دوره از مسابقات علمی حوزه‌های علمیه، اردوی علمی در نظر گرفته شده که از تاریخ ۲۶ الی ۲۹ مردادماه ۱۳۹۴ برگزار شده و طلاب در آن به رقابت خواهند پرداخت.

وی در بخش دیگر از این مصاحبه به موضوع درس خارج در استان‌ها و شهرستان‌ها پرداخت و گفت: مصوب شورای عالی حوزه‌های علمیه از دروس خارج در استان‌ها و شهرستان‌ها این بوده که گزارشی آماده و تحویل داده شود که این کار انجام و مقرر شد کمیته‌ای ۳ نفره به شورا پیشنهاد کنیم که بعد از تایید این عزیزان، این کمیته به بررسی دروس خارج استان‌ها بپردازد، البته امروز این دروس در استان‌ها در حال برگزاری است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه با اشاره به وضعیت مدارک سطح ۳ و ۴ طلاب در استان‌ها اظهار کرد: طلاب واجد شرایط می‌توانند برای دریافت این مدارک ثبت نام و مراحل علمی و اداری آن را در قم انجام دهند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها