امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 11096
تاریخ انتشار: 1:49 ب.ظ - چهارشنبه 2015/02/18
چاپ این نوشته
Share

امام جمعه بیروت جنایت‌های داعش را در تاریخ امت اسلامی بی‌سابقه خواند و تصریح کرد: هدف از اعدام ۲۱ مسیحی مصری در لیبی ضربه وارد کردن به انسجام موجود بین مسلمانان و مسیحیان این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، “سید علی فضل الله” امام جمعه بیروت با انتشار بیانیه ای در واکنش به اعدام ۲۱ کارگر مسیحی مصری در لیبی به دست نیروهای داعش در این کشور، تصریح کرد: این جنایت داعش نیاز به تلاش جمعی در زمینه‌های مختلف برای مقابله با پدیده تکفیر و تبعات خطرناک آن را بیش از پیش نشان می‌دهد.

وی با محکوم کردن اقدام اخیر شاخه لیبی داعش، گفت: این اقدام وحشیانه داعش که در راستای ده‌ها اقدام شنیع دیگر آنها در کشورهای اسلامی و اروپایی صورت پذیرفت، هیچ سنخیتی با آموزه‌های دینی ندارد و در تاریخ امت اسلامی بی سابقه است.

این عالم لبنانی هدف اصلی از جنایت داعش در لیبی را ایجاد درگیری بین طیف‌های مختلف جامعه مصر دانست و اظهار داشت: آگاهی و هوشیاری موجود بین مسیحیان و مسلمانان مصر بی شک مجال را بر توطئه‌افکنی داعش می‌بندد و موجب می‌شود که ملت مصر یکپارچه به مقابله با این آفت بپردازند.

فضل الله گفت: باید همه ظرفیت‌های موجود در منطقه برای مقابله با پدیده تکفیر و تروریسم که با امت اسلامی غریبه است، بسیج شود.

وی به خانواده کشته شدگان مصری تسلیت گفت و افزود: به امید خدا خون این انسان‌های بی گناه در انسجام و وحدت مردم مصر در برابر تکفیری‌ها کمک کند.

“احمد الطیب” شیخ الازهر مصر نیز امروز طی بیانیهای بر ضرورت مبارزه با تروریستها تاکید و خاطرنشان کرد: اقدامات جریانهای تروریستی نظیر کشتار انسانهای بیگناه مورد تایید هیچ کدام از آیینهای دینی نیست. تروریستها در حالی به اقدامات جنایتکارانه میپردازند که به هیچ دین و مذهبی پایبند نیستند.

شیخ الازهر مصر از کمک برخی از کشورها به جریانهای تروریستی انتقاد کرد و افزود: هیچ کدام از حکومت ها و احزاب نباید به جریانهای تروریستی و تکفیری کمک کنند.

الطیب همچنین امروز در دیدار با “الیزابت جیجو” رئیس مؤسسه آنالیند فرانسه، خواستار مبارزه کشورهای غربی با تروریست ها شد و ادامه داد کشورهای غربی باید با کشورهای عربی در جهت مبارزه با تروریستها همکاری کنند.

رئیس مؤسسه آنالیند فرانسه، کشتار ۲۱ تن از شهروندان مسیحی مصر در لیبی را به بازماندگان آنان تسلیت گفت.

الیزابت جیجو بر گسترش فرهنگ در جهان تاکید کرد و گفت: یکی از اهداف مؤسسه آنالیند فرانسه مبارزه با تروریستهاست. جریانهای تروریستی از دشمنان مشترک فرانسه و مصر هستند بنابراین باید با جدیت به مبارزه با آنها پرداخت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها