امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10944
تاریخ انتشار: 10:50 ق.ظ - دوشنبه 2015/02/16
چاپ این نوشته
Share

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران با بیان اینکه اسلام‌هراسی معلول اسلام‌گرایی در غرب است، گفت: نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی یک آغاز راه است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در رابطه با نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی، گفت: در دوره‌ای هستیم که تمام تلاش دشمنان اسلام بر تحقق اسلام‌هراسی است. خود همین اسلام‌هراسی معلول اسلام‌گرایی در غرب است و از این می‌ترسیدند؛ لذا دیدند که چاره این است که اسلام‌هراسی درست کنند و تصویر منفی از اسلام ارائه بدهند.

وی افزود: مهم‌ترین استراتژی رهبر معظم انقلاب با این تاکتیکی که نوشتن نامه بود و جوانان غربی را مخاطب خودش قرار داد، این بود که در واقع این نسل جدید را یک تلنگر بزند که مراقب باشید با این واسطه‌ها اسلام را نشناسید. خودتان تحقیق کنید و ببینید اسلام چیست، از منابع دست اول اسلامی، اسلام را شناسایی کنید که اگر این اتفاق بیفتد طبیعی است که رسانه‌ها دیگر کمتر می‌توانند تأثیرگذار باشند.

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، نامه رهبر معظم انقلاب را یک آغاز راه دانست و اظهار کرد: این یک آغاز راهی است که رهبر معظم انقلاب شروع کرده است. نباید ما این را پایان راه بدانیم. باید از این به بعد محققین و مترجمین بیایند و منابع دست اول اسلام را ترجمه کنند و در اختیار مخاطب قرار بدهند که به هرحال این راه را که مقام معظم رهبری بهشان نشان داده است، منابعی هم در اختیارشان باشد که بتوانند در معرفی اسلام استفاده کنند. البته بخشی از منابع هم از قبل ترجمه شده است.

وظایف دانشجویان مسلمان در قبال نامه رهبر به جوانان

وی با اشاره به وظایف دانشجویان مسلمان در این رابطه، عنوان کرد: دانشجویان مسلمان در معرفی اسلام به زبان مخاطب غربی می‌توانند نقش مهمی داشته باشد. در سایت‌های مختلف و در فضای مجازی اسلام را معرفی کنند. از طریق همین امکانات وایبر، واتساپ و مانند اینها آموزه‌های اسلام را از طریق منابع دست اول در اختیار مخاطب قرار دهند.

حجت‌الاسلام خسروپناه با اشاره به تأثیر نامه رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: قطعاً این نامه می‌تواند اثرات زیادی داشته باشد. مشکل اسلام‌هراسی یک روزه به وجود نیامده که یک شبه هم از دنیا برود. باید زمان داشته باشیم تا فعالیت و کار کرده و اسلام را بیشتر معرفی کنیم. باید آثار مختلف منتشر شود و فیلم‌های مختلف در معرفی اسلام ساخته شود تا اثر منفی اسلام‌هراسی از میان برود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها