امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10938
تاریخ انتشار: 10:44 ق.ظ - دوشنبه 2015/02/16
چاپ این نوشته
Share

مدیر پرورشی حوزه‌های علمیه خواهران از برگزاری نهمین جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی‌پناه  گفت: نهمین جشنواره قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه با حضور ۱۷۰ نفر از حافظان، قاریان و فعالان قرآنی از حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره در سه سطح مدرسه‌ای، استانی و کشوری در حال برگزرای است که بیش از هفت هزار نفر در مرحله مدرسه‌ای در آن شرکت داشتند.

حسینی پناه تصریح کرد: هزار و صد نفر از کسانی که امیتاز بالای ۸۵ به دست آورده بودند به مرحله استانی راه یافتند و از این تعداد نیز ۱۷۰ نفر وارد مرحله کشوری شدند.

مدیر پرورشی حوزه خواهران با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره با ششمین دوره مسابقات قرآن حوزه خواهران همراه است گفت: این مسابقات در رشته‌های ترجمه و مفاهیم، حفظ موضوعی آیات و روایات، قرائت، تفسیر قرآن و حفظ ترتیبی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: حفظ ترتیبی شامل حفظ ده، ۱۵ و حفظ کل قرآن کریم خواهد بود و مسابقات نیز روز ششم اسفندماه آغاز و اختتامیه آن نیز روز هفتم اسفند در جمکران برگزار می‌شود.

حسینی پناه بیان کرد: بیش از صد مقاله، ۵۰ اثر ادبی و ۵۰ اثر هنری نیز به جشنواره قرآنی حوزه خواهران ارسال شده و محوریت همه آثار نیز قرآن و حدیث است که در نهایت ۱۷ اثر در آئین اختتامیه برگزیده و معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف جشنواره تصریح کرد: این جشنواره در دو محور کلی شامل فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی و امر به معروف و نهی از منکر از منظر قرآن و عترت فراخوان شده بود.

وی ادامه داد: در محور فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، موضوعاتی مانند تاثیر سبک زندگی اسلامی بر فرهنگ و اقتصاد، وظایف مدارس علمیه  در راستای فرهنگ‌سازی دینی، شاخص‌های مدیریت جهادی، جایگاه عزم ملی و مدیریت جهادی در ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی جامعه، بررسی مسائل فرهنگی- اقتصادی جامعه و … بررسی شده‌اند.

حسینی پناه اظهار کرد: در محور امر به معروف و نهی از منکر از منظر قرآن و عترت نیز موضوعاتی شامل شیوه‌های عملی امر به معروف و نهی از منکر و راه‌کارهای کارآمدی آن، بررسی عوامل مهجوریت امر به معروف و نهی از منکر و چگونگی رفع آن، مورد توجه بوده است.

حسینی پناه عنوان کرد: مراسم اختتامیه این مسابقات با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی، مدیر حوزه خواهران و آیت الله مقتدایی، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود و از نفرات برتر تجلیل خواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها