امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10916
تاریخ انتشار: 5:08 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/15
چاپ این نوشته
Share

آیت الله قرهی از قول آیت الله بهجت گفت: علم در وجود بشر هست منتهای امر چه زمانی این علم می تواند تبلور پیدا کند؟ آن زمانی که انسان به مرحله تزکیه علمی برسد .

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، در پایگاه اطلاع رسانی آیت الله قرهی آمده است:

استاد عظیم الشأن آیت الله العظمی بهجت، بهجت القلوب، (این شاگرد و فرزند روحی آیت الله العظمی آقای قاضی) نکته زیبایی را فرمودند :(که معلوم می شود علم در وجود بشر هست منتهای امر چه زمانی این علم می تواند تبلور پیدا کند؟ آن زمانی که انسان به مرحله تزکیه علمی برسد. اگر واقعاً به این مرحله رسید این علمی که در درون اوست می تواند تبلور پیدا کند.) فرمودند این روایت را بار ها شنیده ایم هر کسی خود را چهل شبانه روز خالصاً لوجه الله فقط و فقط برای خدا خالص کند، عزوجل حکم را بر قلبش جاری می کند (که البته به قول مولا نا العارف علامه حسن زاده آملی چهل برای اقل است، برای آنهایی که یک مقدار تزکیه کرده اند و الا در بحث عدد تام وکامل عددمأته(صد) است، صده می گیرند .

لذا در کتاب شریف ذکر و ذاکر و مذکورشان روایاتی را می آورند که عدد کامل صد است. اگر کسی بخواهد تزکیه حقیقی شود، اگر یک صده خالصاً لوجه الله مبارزه کرد و پیروز شد مسلماَ بدانید عزوجل حکم را بر قلبش جاری می کند.) فرمودند: این حکم از درون خود انسان است علم الانسان ما لم یعلم این حکم طوری در قلب جاری می شود که وقتی لب می گشاید همه حمکت است. 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها