امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10913
تاریخ انتشار: 5:06 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/15
چاپ این نوشته
Share

سازمان مجلس علمای اندونزی اعلام کرد که فعلا ۳۰۰ فرقه منحرف در اسلام در اندونزی وجود دارد. اولین آنها فرقه احمدیه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، معاون مسئول دفتر اداره کل سازمان مجلس علمای اندونزی تنکو ذوالقرنین گفت: این ۳۰۰ فرقه منحرف هنوز از اقلیت می باشند ولی درحال توسعه هستند.

یکی از این فرقه های منحرف، فرقه “عیسی بوگیس” در مدرسه راهنمایی پروکلاماسی، در شهر باگار منطقه جاوه غربی وجود دارد که در حال گسترش می باشد.

ذوالقرنین گفت: یکی از افکار منحرف آنها بی اعتقادی به معجزات انبیاء است. مانند معجزه حضرت موسی (ع) که با عصای خود دریای سرخ را شکافت. حضرت ابراهیم (ع) که فرزند خود، حضرت اسماعیل(ع) را ذبح کرد. این فرقه اعتقاد دارد که همه این معجزه ها یک داستان خرافاتی هستند.

وی در جاکارتا گفت: اگر فرقه ای منحرف دیدید، به پلیس گزارش بدهید تا آنها را دستگیر کنند.

“عیسی بوگیس” فرقه ای منحرف است که به معجزات انبیاء اعتقاد ندارد

معاون رئیس دفتر اداره کل سازمان مجلس علمای اندونزی تنکو ذوالقرنین گفت: گمان گسترش فرقه “عیسی بوگیس” در مدرسه راهنمایی پروکلاماسی، منطقه پارونگ شهر وباگار، نیاز به اهمیت ویژه وزارت فرهنگ و آموزش و پرورش دارد. زیرا فرقه “عیسی بوگیس” از سال ۱۹۸۰ میلادی به عنوان فرقه منحرف اعلام شده است.

ذوالقرنین گفت: این فرقه اولین بار در سال ۱۹۲۶ میلادی در شهر “بختی آچه پیدی” به وجود آمده است.  هر چند از اقلیت می باشند، اما امکان دارد که مجدد حضور پیدا کند.

وی افزود: ویژگی این فرقه این است که همیشه می خواهند تفسیر، تجزیه و تحلیل دین اسلام را بر اساس نظریه اختلاف بین دو چیز انجام دهند. به عنوان مثال، ایدئولوژی کمونیست با سرمایه دار، بین نور و ظلمات.

ذوالقرنین تصریح کرد: این فرقه سعی دارد دین و قدرت را علمی کند و هر چیزی که عاقلانه نباشد را رد می کند. بیشتر حامیان این فرقه روشنفکرانی که منطقی و عاقلانه فکر می کنند، هستند.

وی در پایان سخنانش گفت: به نظر این فرقه، همه معجزات داستانی بیش نیستند. عیسی بوگیس در زمینه علمی نیز، علم فقه و توحید و غیره را شرک می داند. معلمانی که این علم ها را آموزش می دهد باید اخراج شود. به عنوان مثال در فهم آنها آب زمزم ، آب جسد عربهاست.

سهمیه حج اندونزی امسال ۱۶۸۸۰۰ نفر است

وزیر دین اندونزی، لقمان حکیم سیف الدین گفت: سهمیه حج اندونزی در سال ۱۴۳۶ هجری قمری مصادف با ۲۰۱۵ میلادی ۱۶۸۸۰۰ نفر، مانند سال پیش می باشد.

وی در سوسنگیلیات گفت: سهمیه حج امسال ۱۶۸۸۰۰ نفر مانند سال پیش است زیرا ظرفیت هتل ها در شهر مکه و مدینه بسیار محدود می باشد. ما برای بهبود خدمات در هتل های مکه و مدینه، اردوگاه و دسترسی به عرفات، امکانات آب و سرویس های دیگر درخواست می کنیم.

وی اظهار داشت: به دولت عربستان پیشنهاد امکانات هتل، پذیرایی و حمل و نقل برای حجاج و احتیاجات دیگر را نیز خواهد کرد. سرویس های حجاج باید با تمرکز،اخلاص، و  صداقت انجام شود. مراقبت از حج باید با جدیت و به نفع زائران باشد.

وی در ادامه سخنانش گفت: من نیز اطمینان دارم، حج امسال از سال پیش بهتر خواهد بود زیرا مقررات مدیریت امور مالی طبق قانون شماره ۳۴ سال ۲۰۱۴ در زمینه امور مالی حج وجود دارد. امور مالی حج باید مطابق با مفاد آن باشد، استفاده کردن آن نیز باید مورد اعتماد قرار گیرد و برای مردم واضح باشد تا از اتهامات جلوگیری شود.

وی گفت: در مقایسه با زائران  از کشور های دیگر، تعداد زائر بیت الحرام از اندونزی سال به سال بیشتر می شود.

ششمین کنفرانس امت اسلام اندونزی نقش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی مسلمانان را تقویت خواهد داد

سازمان مجلس علمای اندونزی ششمین کنفرانس مسلمانان را در تاریخ ۸-۱۱ فوریه سال ۲۰۱۵ در هتل اینا گرودا برگزار شد. در این کنفرانس که هر ساله از پیش از استقلال برگزار می شود، درباره تعدادی از مسائل امروزی مردم و ملت بحث و گفتگو شد.

سازمان مجلس علمای اندونزی، عنوان “تقویت نقش سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی اجتماعی مسلمانان برای اندونزی عادل و متمدن” را برای این کنفرانس که بزرگترین کنفرانس اسلامی می باشد، انتخاب کرد. کمیته این کنفرانس ۷۷۵ نفر شرکت کننده از سازمان های اسلامی در سطح مرکزی، حوزه ها، دانشگاه ها و شعبه های سازمان مجلس علمای اندونزی در سطح مرکزی و استانی را دعوت کرده است.

مجلس علمای اندونزی امیدوار است که رئیس جمهور جوکووی برای افتتاح و معاون او یوسف کالا برای اختتام این برنامه حضور داشته باشند. در رابطه با سازمانهایی که دعوت می شوند، دین شمس الدین اظهار داشت: معیارهایی برای دعوت سازمان ها در نظر گرفته شده است، هر چند ایشان امیدوار است که همه سازمانها حضور داشته باشند.

در همین حال، رئیس کمیته کنفرانس امت اسلام اندونزی، سلامت افندی یوسف، پیشنهاد کرد که مسائل الهیات  در این کنفرانس مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد. مبادا در میان معلمان دینی، یک تکفیری وجود داشته باشد، زیرا دین در دست معلم دینی نیست.

همچنین وی، رؤسای احزاب سیاسی را برای سخنرانی دعوت کرد که بعد در خصوص چگونگی تقویت سیاست اسلامی به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

وی تاکید کرد: نباید از چارچوب ادیولوژی ملت، یعنی پنچا سیلا خارج شد.

وی امیدوار است دو سازمان بزگ اسلامی در اندونزی (نهضت علماء و محمدیه) دیدگاه سیاسی شان متحد بشود.

وی در پایان تأکید کرد: آرزو داریم که امت اسلامی دیدگاه و بینش خود را متحد و دست در دست هم اندونزی را بسازند، زیرا موضوعات قدیمی مانند اسلام ضد ملی گرایی به پایان رسید.

کنفرانس امت اسلام اندونزی باید انجمن های اسلامی را تقویت دهد نه احزاب سیاسی

نسبت به برگزاری ششمین کنفرانس امت اسلام اندونزی در جوگجاکارتا، در تاریخ ۸-۱۱ فوریه ۲۰۱۵، مجلس علمای اندونزی برخی از متخصصان ارشد را برای ارائه نظریه دعوت نمود تا موضوعاتی که در این کنفرانس بحث و گفتگو خواهد شد غنی تر شود.

ناظر سیاسی، سالم سعید، در اداره مجلس علمای اندونزی گفت: در این زمان، مسلمانان سوال می کنند که ترور در حال حاضر  چگونه اتفاق می افتد. انجمن های اسلامی چند موارد را باید توضیح بدهند، به عنوان مثال، آیا اتهامات ترور که به مسلمانان مرتبط می شود از ریشه اسلامی است یا مسائل محلی؟”

وی امیدوار است که کمیته، این کنفرانس را به خوبی و کامل آماده کند به طوری که مردم افکار مسلمانان را بدانند.

در رابطه با مسائل سیاسی، وی پیشنهاد داد که بهتر است احزاب اسلام نباشد، اما انجمن های اسلام است که باید فعال باشند. اکنون انجمن هایی مانند نهضت العلماء، محمدیه، پرسیس، دارالدعوه والارشاد و غیره وجود دارد. وی گفت: این انجمن ها باید با مردم به صورت لابی ارتباط داشته باشند، نه به صورت حزب. به عنوان مثال اگر سوماترا و سولاویسی مسئله ای داشته باشند می توان سریعا به مسائلشان رسیدگی کرد. هر منطقه مشکلات خود را دارد. نقطه مشترکشان اسلامشان است، ولی مسائل روز مره آنها متفاوت است. لذا شایسته است این را به عنوان لابی قرارداد و نه حزب.

سالم سعید امیدوار است که این کنفرانس با فهم و درک و اهمیت به مسائل دولت اندونزی برگزار شود.

وی گفت: ما نباید بدون درک وضعیت مردم چیزی از آنها بخواهیم. مثلاً، ما که اسلامی هستیم، چه انتظاری داریم؟ آرزومند مجتمع اسلامی هستیم؟ ما مانند قبل تصور می کنیم که از کوچه های باریک به مسجد می رویم، اما اکنون دنیا پیشرفت کرده است. حال چگونه ما می توانیم در این زمان پیشرفت کرده یک زندگی اسلامی برای خود تنظیم کنیم؟

وی اظهار داشت که کنفرانس امت اسلام اندونزی باید از دانشمندان مسلمان نیز بهره برداری کند، بسیاری از مسلمانان در زمینه های مختلف مانند اجتماعی، سیاسی و اقتصادی متخصص هستند. شایسته است مجلس علمای اندونزی فقط در مورد فتوا، فقه و حدیث گفتگو نکنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها