امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10899
تاریخ انتشار: 4:29 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/15
چاپ این نوشته
Share

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش‌ حوزه‌های علمیه سراسر کشور از آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور خبر داد و گفت: نام‌نویسی در سه سطح دو، سه و چهار از ۲۵ بهمن ماه تا ۱۰ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سید مهدی حسینی، معاون آموزش‌ حوزه‌های علمیه سراسر کشور از آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در سال تحصیلی ۹۵ ـ ۹۴ خبر داد.

وی گفت: پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران در سه سطح دو، سه و چهار از ۲۵ بهمن ماه تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری در ۴۰۰ مدرسه علمیه و در رشته‌های متعدد صورت می‌گیرد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور درباره دوره‌های مختلف سطح دو، سه و چهار نیز عنوان کرد: سطح دو بدون آزمون کتبی و به صورت حضوری (تمام وقت و پاره وقت) و نیمه حضوری؛ سطح سه (حضوری، نیمه حضوری، غیر حضوری و تربیت مدرس) و سطح چهار تنها به صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: سوابق علمی دوره متوسطه داوطلب(معدل کل) به عنوان معیار سنجش سطح علمی، جایگزین آزمون کتبی ورودی شده است و برای هر یک از رشته‌های تحصیلی ضریب خاصی در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌که سطح چهار نیز در دو رشته فقه خانواده و تفسیر تطبیقی داوطلب می‌پذیرد، بیان داشت: سطح چهار در شهر قم، اصفهان، فارس و تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال ظرفیت ثبت نام در سطح دو ۱۵ هزار نفر، سطح سه ۲ هزار نفر و سطح چهار نیز به صورت محدود است؛ از میان طلاب غیر ایرانی در شهرهای جز اصفهان، گرگان، تهران و مشهد نیز پذیرش خواهیم داشت.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور با اشاره به کمبود مدارس علمیه در شهر قم نیز یادآور شد: اکنون در قم ۴ مدرسه ویژه خواهران است که در براساس برنامه ریزی‌ها قرار است در آینده ۱۴ مدرسه دیگر نیز به این تعداد افزوده شود.

وی بیان داشت: ظرفیت غیر حضوری سطح سه نیز امسال ۹۰۰ نفر است و افراد می‌توانند به صورت آنلاین مطالب استاد را شنیده و حتی پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به این‌که سال گذشته ۴ هزار دانشجو برای تحصیل وارد حوزه‌های علمیه خواهران شدند، گفت: سال گذشته هزار و ۱۰۰ نفر با مدرک کاردانی، ۳ هزار و ۱۷ نفر با مدرک کارشناسی، ۳۵۲ نفر با مدرک کارشناسی ارشد و ۱۷ نفر با مدرک دکترا وارد حوزه‌های علمیه خواهران شدند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور در بخش پایانی سخنان خود راه اندازی سطح چهار، پذیرش مجازی، نوآوری آموزشی و اصلاح رشته‎های تفسیر علوم قرآنی، فقه و اصول را از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه آموزش برشمرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی www.whc.ir مراجعه کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها