امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10883
تاریخ انتشار: 12:53 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/15
چاپ این نوشته
Share

رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی صدرای کشور از فعالیت ۱۲۶ واحد آموزشی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ,  محمد‌علی فتحی، رئیس سازمان مدارس صدرای کشور در حاشیه بازدید از دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرای کاشان گفت:  ۱۲۶ واحد آموزشی دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

وی افزود: بیش از ۹ هزار دانش‌آموز در این دبیرستان‌ها مشغول به تحصیل دروس معارف اسلامی هستند که ۴ هزار دانش‌آموز دختر و ۵ هزار دانش‌آموز پسر را شامل می‌شود.

فتحی با اشاره به اینکه مدارس صدرا از جمله مؤسسات وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است که در رشته تخصصی علوم و معارف اسلامی در زیر شاخه ادبیات فعالیت می‌کند، یادآور شد: این مدارس از سال ۶۱ با هدف نخبه‌پروری دینی و تربیت نیروهای متعهد حوزوی و دانشگاهی برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی  راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این مدارس شهریه‌ای از دانش‌آموزان دریافت نمی‌کنند و از طریق سازمان تبلیغات اسلامی تأمین اعتبار می‌شود.

رئیس سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر افزایش با کیفیت این دبیرستان‌ها تصریح کرد: هم اکنون ۱۱۲ واحد آموزشی در دوره دوم و ۱۴ واحد آموزشی در دوره اول در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

فتحی افزود: سیاست سازمان، افزایش ۲۰ درصد دوره اول متوسطه در واحدهای آموزشی صدرا در سال آینده با تعامل آموزش و پرورش و ایجاد فضای آموزشی در مدارس کشوراست.

وی با اشاره به اینکه ۷۱۰ دانش‌آموز در ۹ واحد آموزشی دبیرستان معارف اسلامی در سطح استان اصفهان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: دبیرستان دخترانه معارف اسلامی صدرا در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ در شهرستان دارالمؤمنین کاشان راه‌اندازی شد و هم‌اکنون این دبیرستان یکی از فعال‌ترین و موفق‌ترین مدارس صدرا در سطح کشور است.

فتحی به ظرفیت شهرستان کاشان برای راه‌اندازی واحد پسرانه دبیرستان در کاشان اشاره کرد و افزود: سازمان مدارس صدرا آمادگی دارد در صورت همکاری و مساعدت مسئولان شهرستان، واحد پسرانه این دبیرستان را راه‌اندازی کند.

رئیس سازمان مدارس صدرای کشور با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۸۵ دانش‌آموز در دوره دوم دبیرستان درحال تحصیل هستند، افزود: دوره اول دبیرستان از سال آینده در شهرستان کاشان راه‌اندازی خواهد شد.

محمد‌علی فتحی، هدف از سفر خود به شهرستان کاشان را مذاکره و رایزنی با مسئولان شهرستان و خیران مدرسه‌ساز برای احداث مجتمع آموزشی دبیرستان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با مساعدت مسئولان و کمک خیران شهرستان، ساختمانی در شأن دارالمؤمنین کاشان احداث شود.

یادآور می‌شود محمد‌علی فتحی، رئیس سازمان مدارس صدرای کشور به همراه حجت‌الاسلام حسین دانی، مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و هاشم کاویانی مسئول فناوری سازمان مدارس صدرا به منظور بازدید و دیدار با دانش‌آموزان دبیرستان معارف اسلامی صدرای کاشان، بررسی مشکلات و دیدار با مسئولان به شهرستان کاشان سفر کرده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها