امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10856
تاریخ انتشار: 8:12 ب.ظ - شنبه 2015/02/14
چاپ این نوشته
Share

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان از برگزاری کنگره شهدای دانشجوی اصفهان در ۲۸ بهمن‌ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضایی عصر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه پیرامون تشریح برنامه‌های کنگره شهدای دانشجوی اصفهان اظهار کرد: کنگره شهدای دانشجوی اصفهان باهدف آشنایی اساتید، دانشجویان، کارکنان و قشر فرهیخته جامعه با شهدای دانشجوی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: آشنایی نسل سوم انقلاب با سبک زندگی شهدا به ویژه شهدای دانشجو از دیگر اهداف مدنظر برای برگزاری کنگره شهدای دانشجوی اصفهان است. مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه به‌منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر این کنگره، سه کمیته اصلی تشکیل‌ شده است که عبارت‌اند از: کمیته ستاد اجرایی، کمیته تبلیغات و کمیته تولیدات و مستندات. وی تأکید کرد: وظیفه اجرایی و ستاد اجرایی برگزاری کنگره شهدای دانشجو، بر عهده دانشگاه اصفهان و رسالت تولیدات و مستندات بر عهده دانشگاه صنعتی اصفهان و وظیفه تبلیغات کنگره بر دوش سازمان بسیج دانشجویی است. رضایی با اشاره به اینکه بررسی و شناسایی شهدای دانشجوی و انتخاب آنان از بخش‌های مشکل کار بود، تصریح کرد: تاکنون بررسی‌ها حاکی از آن است که در استان اصفهان ۷۳۳ شهید دانشجو شناسایی شد که از این تعداد ۳۴۰ شهید خاص اصفهان که یا ساکن در اصفهان بودند و یا در دانشگاه‌های استان تحصیل می‌کردند و ۱۴۹ شهید متعلق به دانشگاه اصفهان است که در دوران دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان ابراز کرد: در نظر داریم در این کنگره  از سه جلد کتاب مرتبط با شهدای دانشجوی و سیره آنان تحت عناوین مسعود درباره شهید مسعود آخوندی، کتاب خاطرات شهدا از زبان هم‌رزمان با نام زلال مثل یک جرعه و کتاب وصایای شهدای دانشجوی با نام فراتر از عشق است. وی با بیان اینکه تا به امروز بالغ‌ بر ۱۸۰ اثر از سراسر کشور، به دبیرخانه این کنگره ارسال‌شده است از حضور سردار سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره شهدای دانشجوی اصفهان در تاریخ ۲۸ بهمن‌ ماه خبر داد و گفت: این کنگره به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها