امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10850
تاریخ انتشار: 7:45 ب.ظ - شنبه 2015/02/14
چاپ این نوشته
Share

سیدمهدی حسینی با بیان اینکه ثبت‌نام و پذیرش حوزه خواهران از ۲۵ بهمن آغاز می‌شود، از ایجاد رشته تفسیر در سطح چهار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی حسینی، امروز ۲۵ بهمن در نشستی خبری با خبرنگاران گفت: پذیرش طلبه در سه سطح دو، سه و چهار انجام می‌شود و امسال ۱۵هزار نفر در این سه مقطع به شکل حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری پذیرش خواهند شد.

وی ادامه داد: در سطح دو، ۳۴۵ مدرسه، در سطح ۳، ۵۰ مدرسه و در سطح چهار نیز یک مدرسه با دو رشته علوم تفسیر و فقه خانواده، اقدام به پذیرش طلاب می‎کنند.

وی گفت: یکی از ویژگی‎های ثبت نام امسال نیز علاوه بر موارد فوق، ثبت نام طلاب خواهر از کشورهای خارجی است که با همکاری جامعه‎المصطفی(ص) انجام خواهد شد.

معاون آموزش حوزه‎های علمیه خواهران کشور یادآورشد: آزمون امسال به شکل مجازی و با سنجش علمی از امروز در سایت حوزه علمیه خواهران انجام می‎شود.

حسینی گفت: با توجه به ظرفیت بالای پذیرش خواهران طلبه در قم ولی کمی امکانات برای پذیرش هم اکنون در چهار مدرسه پذیرش انجام می‎شود و در آینده این تعداد به ۱۴مدرسه خواهد رسید.

به با بیان اینکه هم اکنون ۴۰۰ مدرس علمیه خواهران در سطح کشور فعال هستند تصریح کرد: حوزه‎های علمیه خواهران از برکات و ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی است و گسترش چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است و به همین مناسبت فعالیت‎های گسترده‎ای به منظور افزایش ثبت نام طلاب خواهر در کشور به عمل آمده است.

حسینی اظهارکرد: هشتمین دوره تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران نیز در سطح سه، با رشته‎هایی چون کلام اسلامی، ادبیات عرب و اخلاق و تربیت اسلامی، برگزار می‎شود و افراد موفق دو سال را در قم به مهارت‌افزایی می‎پردازند تا آمادگی تدریس را بدست آورند.

معاون آموزش حوزه خواهران گفت: تا کنون ۲۰۰ نفر در این حوزه فارغ التحصیل داشته‎ایم و در سطح چهار نیز با رشته‎های جدید، این دوره برگزار خواهد شد.

وی، راه‌اندازی سطح چهار در حوزه خواهران، اصلاح رشته‎های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و تفسیر را از جمله فعالیت‌های معاونت آموزش حوزه خواهران برشمرد و عنوان کرد: نوآوری آموزشی و جذب چهار هزار فارغ التحصیل دانشگاهی در این حوزه از دیگر کارهای صورت گرفته است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها