امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10820
تاریخ انتشار: 10:52 ق.ظ - شنبه 2015/02/14
چاپ این نوشته
Share

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت ارشاد با اشاره به مهلت ارسال آثار در جشنواره بین‌المللی فیلم و انیمیشن «محمد(ص)، پیامبر صلح» تا پایان اسفندماه، گفت: اختتامیه این جشنواره مبعث حضرت رسول(ص) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری فارس , «علی‌اصغر امیرنیا» مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی «محمد(ص)، پیامبر صلح» اظهار داشت: در پاسخ‌گویی به اهانت مجدد غربی‌ها به پیامبر اعظم(ص)، معاونت قرآن و عترت ارشاد اقدام به برگزاری جشنواره «رحمهللعالمین» کرد تا از این طریق شخصیت و سیره حضرت محمد(ص) را به جهانیان معرفی کند.

برگزاری جشنواره «محمد(ص)، پیامبر صلح» در قالب فیلم و انیمیشن ۱۱۴ ثانیه‌ای

وی با بیان اینکه برای ایجاد موجی مناسب در عرصه بین‌المللی تصمیم گرفتیم نام این جشنواره را از «رحمهللعالمین» به «محمد(ص)، پیامبر صلح» تغییر دهیم، افزود: حضرت محمد(ص) شخصیتی وارسته است که در مقابل دوستان و دشمنان خود با مهربانی رفتار می‌کردند بنابراین ما باید از رفتارهای ایشان الگوگیری کنیم. امیرنیا درباره جشنواره قرآنی «محمد(ص)، پیامبر صلح» خاطر نشان کرد: این جشنواره در قالب فیلم کوتاه ۱۱۴ ثانیه‌ای متناسب با آیات کلام‌الله مجید برگزار می‌شود که علاقه‌مندان از کشورهای مختلف جهان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

ترجمه فراخوان جشنواره به ۷ زبان دنیا/ جوایز آثار برگزیده

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ترجمه فراخوان این جشنواره به هفت زبان دنیا، گفت: فراخوان جشنواره بین‌المللی «محمد(ص)، پیامبر صلح» به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، اردو، رومی، عربی و آلمانی ترجمه شده و بر روی سایت قرار گرفته است تا علاقه‌مندان سراسر جهان پس از مطالعه فراخوان، آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند. وی مهلت شرکت در جشنواره فیلم کوتاه و انیمیشن «محمد(ص)، پیامبر صلح» را تا پایان اسفندماه عنوان کرد و افزود: به آثار برگزیده این جشنواره به ترتیب ۲۰، ۱۰ و ۵ هزار دلار جایزه تعلق خواهد گرفت.

زمان برگزاری اختتامیه جشنواره

امیرنیا درباره زمان اهدای جوایز و معرفی آثار برگزیده، خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره فیلم و انیمیشن «محمد(ص) پیامبر صلح» شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال آینده مصادف با مبعث پیامبر اعظم(ص) برگزار می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها