امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10733
تاریخ انتشار: 11:00 ق.ظ - جمعه 2015/02/13
چاپ این نوشته
Share

شیخ علی نجفی: این غیرممکن است که همه هم‌نظر باشند و طبیعی است که با هم تفاوت هایی داشته باشند، اما این اختلاف دیدگاه ها منافاتی با همبستگی و وحدت مراجع ندارد. ما خادم و دست بوس همه مراجع هستیم.

 به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام شیخ علی النجفی فرزند حضرت آیت الله بشیر نجفی و نماینده این مرجع تقلید  در خصوص دیدارهای قبلی خود با مراجع و علمای قم و چشم اندازه روابط قم و نجف گفت: حوزه‌های علمیه در زمینه توسعه خود و برقراری روابط، برنامه و قانون خاص خود را دارند و من برای تجدید عهد به محضر مراجع بزرگ قم مقدس شرفیاب شدم و به نظر من رابطه میان قم و نجف موجود بوده و هست و امیدواریم این رابطه قوی‌تر و بهتر از گذشته باشد و فقط برخی جزئیات در مورد روابط میان دفترها وجود دارد، اما مهم این است که با وجود دیدگاه های مختلف، هدف همه ما یکی است و آن خدمت به دین است.

وی افزود: این غیرممکن است که همه باشند و طبیعی است که با هم تفاوت هایی داشته باشند، اما این اختلاف دیدگاه ها منافاتی با همبستگی و وحدت مراجع ندارد. ما خادم و دست بوس همه مراجع هستیم و امیدواریم ارتباط میان مراجع بیشتر و بهتر باشد تا برای رسیدن به هدف واحد تلاش کنند.

شیخ علی النجفی در خصوص راهکاری عملی برای تقویت ارتباط میان حوزه های قم و نجف گفت: در این زمینه می توان از راه های مختلفی بهره گرفت، مانند مراکز تحقیقاتی، دیدارها، تقسیم مسؤولیت ها که زمینه مناسب برای این رابطه‌ها در نجف وجود دارد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به پیام حضرت آیت الله بشیر النجفی به کنفرانس وحدت در چند سال اخیر گفت: می خواهیم بگوییم که ما به عنوان مسلمان و شیعه در گفتار و کردار به دنبال همزیستی با دیگر مسلمانان هستیم، همین مورد رضایت خداوند سبحان و متعال است. هدف دیگر ما تشویق چنین کنفرانس هایی است که در زمینه گفتگو و نزدیکی میان مسلمانان برگزار می‌شود، تا در پرتو این کنفرانس ها از اشتباهات و مشکلات دور شویم. سوم این‌که به دیگران این پیام را بدهیم که اسلام دین امنیت، صلح و آرامش است و ما دست از این رسالت بر نمی داریم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها