امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10725
تاریخ انتشار: 3:18 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/12
چاپ این نوشته
Share

حجت الاسلام والمسلمین امیر آتشانی گفت: سلفی ها و شیعیان انگلیسی پیاده نظام دشمن هستند لذا باید مداحان و شعرا نسبت به روشنگری جوانان در ارتباط با این گروه ها حساس باشند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان، مراسم تکریم اعضای دومین دوره کانون مداحان و شعرای آیینی و معارفه اعضای سومین دوره این کانون سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۳ در سالن همایش های سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی امیر آتشانی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در این مراسم به ایراد سخن پرداخت و گفت: انتخابات دوره سوم کانون مداحان و شعرای آیینی در ۱۲ دی ماه جاری برگزار شد لذا دوره دوم کانون در بهمن ماه تمام شده و سومین دوره کانون از اسفندماه فعالیت خود را آغاز می کند.

وی با بیان اینکه همه کسانی که در مراکز و کانون های مختلف مانند خانه مداحان، بسیج مداحان و … حضور دارند زیر پرچم دستگاه امام حسین (ع) هستند، خاطرنشان کرد: در سازمان تبلیغات اسلامی اصطلاحی به نام “تودیع” نداریم زیرا هیچگاه کار مداح و شاعر اهل بیت (ع) تمام نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین امیر آتشانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اثرات گسترده انقلاب در کشور و جهان گفت: علاوه بر اینکه انقلاب توانست نظامی ۲۵۰۰ ساله را از بین ببرد موفق شد در حوزه های مختلف از جمله ادبیات اثرگذار باشد همچنان که امروزه شعرای آیینی به مناسبت های مختلف از جمله نهم دی شعر می سرایند.

وی خاطرنشان کرد: جریان های فرهنگی برای آنکه بتوانند اثرگذار باشند نیاز به همفکری دارند لذا مداحان و شعرای آیینی نیز می بایست هر چند وقت یک بار با گردهمایی ها به آسیب شناسی بپردازند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پرورشی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه امروز دشمن تلاش دارد به نام دین به اسلام ضربه بزند، اظهار داشت: اما آنان آنچنان وحشیانه عمل کردند که اهدافشان بر همگان روشن شد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه تکفیری ها، سلفی ها و شیعیان انگلیسی پیاده سازان نظام سلطه هستند، تصریح کرد: خاستگاه هیئات ما عاشوراست لذا باید مداحان و شعرای آیینی آنچنان بر روی روحیه و فکر جوانان اثرگذار باشند که به تعبیر حاج غلامرضا سازگار روزی نباشد که اسراییل پشت مرزهای ما باشد و جوان ما بی تفاوت باشد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها