امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10716
تاریخ انتشار: 2:37 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/12
چاپ این نوشته
Share

دبیر کمیته اجرایی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: مسابقات سراسری قرآن کریم بزرگ‌ترین همایش فرهنگی و قرآنی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری رسا از تبریز، حجت الاسلام احمد نیکنام، دبیر کمیته اجرایی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم امروز در جمع مدیران مسؤول مطبوعات و نمایندگی خبرگزاری‌ها در تبریز اظهار داشت: اقشار مختلف مردم را درگیر مسابقات می کنیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مسابقات در سالن های تمایش خلاصه نشود.
وی از برگزاری بیش از ۸۰ محفل قرآنی در استان خبر داد و گفت: پیش بینی شده تا زمان برگزاری مسابقات ۲۰۰ محفل قرآنی در استان برگزار شود از این رو از ۱۲ بهمن ماه برگزاری این محافل در سطح استان آغاز شده است، ضمن این‌که استفاده از توان و تجربه قاریان کشوری از جمله شاخص ترین برنامه های محافل قرآنی است.
حجت الاسلام نیکنام با بیان این‌که بیش از ۳۰ غرفه جانبی نیز در کنار سالن های تخصصی در حوزه های مختلف دینی طراحی خواهد شد، از برگزاری مسابقات قرآن بخوان جایزه بگیر در استان خبر داد و گفت: جلسات آمادگی متسابقین استانی با حضور اساتید برجسته کشور برگزار خواهد شد.

 

همچنین جواد آهنگری، رییس کمیته روابط عمومی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سخنانی با اشاره به اهتمام مدیران استانی برای برگزاری شایسته این مسابقات اظهار داشت: با تاکیدات شخص استاندار تمام مدیران استانی برای برگزاری باشکوه این مسابقات بسیج شده اند.

 

وی با اشاره به برکات معنوی و اجتماعی قرآن در زندگی فردی و اجتماعی ادامه داد: مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی با توجه عمیق به کلام وحی ممکن خواهد بود، انتظار داریم تمام خبرنگاران و مسؤولان روابط عمومی با همکاری و هماهنگی بین بخشی در اعتلای برگزاری این مسابقات بکوشند.
همچنین رحیم عبدالجباری، دبیر کمیته روابط عمومی مسابقات قرآن اظهار داشت: تولید اخبار و گزارش هایی با محتوای قرآنی قبل از برگزاری مسابقات می تواند به ایجاد فضای معنوی در استان کمک کند، تولید اخبار در طول برگزاری مسابقات که از ۵ تا ۱۱ اسفند ماه درتبریز خواهد بود، افزایش خواهد یافت.
وی از اختصاص مکان ویژه خبرنگاران در زمان برگزاری مسابقات خبر داد و گفت: اجرای برنامه های متنوع قرآنی از طریق صدا و سیمای استان از دیگر برنامه هایی قبل و حین برگزاری مسابقات است.

دبیر کمیته روابط عمومی مسابقات قرآن افزود: صدا و سیمای استان مسؤولیت برگزاری و پخش برنامه های مسابقات سراسری قرآن را از شبکه های استانی و کشوری العالم، شما و سحر را در برنامه خود دارد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها