امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10692
تاریخ انتشار: 11:31 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/12
چاپ این نوشته
Share

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: امروز در دورترین نقطه جهان از شرق تا غرب، نام حضرت امام خمینی(ره) می‌درخشد و موج انقلاب اسلامی جهان را فرا گرفته است؛ انقلابی که مبتنی بر دین خدا و احکام الهی و آرای مردمی است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایکنا,  حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری، رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در همایش انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در مسجد جامع روستای آجین دوجین از توابع بخش چندار، گفت: امروز در دورترین نقطه جهان از شرق تا غرب، نام حضرت امام خمینی(ره) می‌درخشد و موج انقلاب اسلامی جهان را فرا گرفته است؛ انقلابی که مبتنی بر دین خدا و احکام الهی و آرای مردمی است. امام(ره) شخصیت بی‌نظیری بودند که هر کاری را برای خدا و رضایت او انجام می‌دادند و در عین حکومت‌داری ساده‌زیست بودند.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در ادامه به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا اشاره کرد و افزود: نامه رهبر معظم انقلاب بسیار به موقع، حکیمانه، دقیق و با عظمت بود و تأثیر زیادی داشت.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت ۳۶ سال همچنان مردم ما پرشور، با حماسه، با ایمان و پایمردی خاطره شیرین انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند با اشاره به ثابت قدمی ۳۶ ساله مردم در راه انقلاب اسلامی، تصریح کرد: حضور ملت در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن‌ماه نمایشی است از قدرت و پایداری و اراده مردم ایران در راه حراست و حفاظت و پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی و این یک نعمت بزرگ الهی است؛ در انقلاب‌های دیگر چنین مسئله‌ای وجود ندارد و گذر زمان موجب کاسته شدن شور و شعف آنها می‌شود اما انقلاب اسلامی ایران به‌دلیل ریشه و منشأ الهی داشتن و امتداد دادن راه اهل بیت پیامبر اکرم(ص) همواره در دل مردم جایگاه ویژه دارد و جشن‌های آن با شکوه‌تر برگزار می‌شود.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن تأکید بر لزوم توجه ویژه نسل جوان به انقلاب اسلامی و آموزه‌های ارزشمند آن، عنوان کرد: برای شناختن و آموختن درس‌های انقلاب اسلامی پیش از هر چیز باید شخصیت امام خمینی(ره) را به‌خوبی شناخت و بدانیم که امام(ره) چگونه راه را آغاز کرد و چه ویژگی‌هایی داشت، امروزه شاهد هستیم که در دورترین نقاط شرق و غرب نام امام(ره) می‌درخشد و انقلاب به نقاط مختلف جهان صادر شده است.

اختری، امام خمینی(ره) را شخصیتی شجاع، دیندار و آگاه به مسائل زمان توصیف کرد و افزود: در سال‌های ۴۱ و ۴۲ امام(ره) خطاب به شاه پهلوی گفتند که تو را نصیحت می‌کنم، من با این کودکانی که درون گهواره هستند با تو به مبارزه خواهم پرداخت و تو را از این کشور بیرون خواهم کرد و به این وعده خود جامه عمل پوشاندند و آن را محقق کردند.

وی با بیان اینکه در زمان طاغوت آمریکا در سرتاسر جهان از ابهت خاصی برخوردار بود، گفت: در آن زمان کسی جرأت صحبت کردن به شیوه امام(ره) با آمریکا و مقامات آمریکایی را نداشت، کسی فکر نمی‌کرد بتوان با چنین لحنی که امام خمینی(ره) صحبت کردند با آمریکا سخن گفت، امام خمینی(ره) رئیس جمهور آمریکا را منفورترین شخص در میان مردم ایران معرفی کردند و امروز نیز شاهد هستیم رئیس جمهور آمریکا نه تنها در تمام دنیا بلکه حتی در کشور خود چهره‌ای منفور دارد.

این مبارز قبل از انقلاب با اشاره به تداوم راه انقلاب اسلامی تا به امروز، بیان کرد: این افتخار بزرگی است که ملت ایران ثابت قدم و استوار اطلاعت و پیروی از امام(ره) و رهبر معظم انقلاب ارزش‌های انقلاب را همچنان زنده نگه می‌دارند و دنبال می‌کنند.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: حضور فرد فرد جامعه ایران در ایام دهه فجر و در روز ۲۲ بهمن صحنه نمایش قدرت ملت ایران و پایداری انقلاب است. در انقلاب ایران با اعتماد و ایمان به خداوند متعال و دین مقدس اسلام و حضرت محمد(ص) مردم هر سال حضوری گسترده و پرشورتر دارند.

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در ادامه ضمن اعلام انزجار از اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اعظم(ص)، در مورد اهداف توهین‌کنندگان گفت: اگر به عوامل پشت پرده این حرکات نگاه کنیم می‌بینیم که یک حرکت سیاسی است که از سوی امپریالیسم جهانی و اسرائیل پشتیبانی می‌شود. متأسفانه شاهد بودیم که دولت فرانسه هم مثل دیگر کشورهای ضعیف اروپا تحت تأثیر القائات اینها قرار گرفته و در این کار زشت وارد شده و حمایت کرده است.

وی افزود: مسئله‌ای که می‌توانیم آن را به‌عنوان عامل اساسی این جریان بدانیم جایگاه با عظمتی است که امروز اسلام در دنیا پیدا کرده است. با توجه به اینکه در جهان به‌ویژه اروپای امروزی و آمریکا؛ مردم و جوانان از مکاتب و ایسم‌های دیگر سرخورده شده‌اند چون نمی‌توانند نیازمندی‌های انسان معاصر را پاسخگو باشند و می‌بینند که اسلام از یک جذابیت خاصی برخوردار شده است و دنیا به اسلام علاقه دارد و به‌ویژه وقتی می‌بینند در میان جوانان اروپایی و آمریکایی حرکت و موج اسلام‌خواهی پیدا شده و عشق و علاقه به معنویت و خداوند و به دین در میان جامعه گسترش پیدا کرده و وقتی می‌بیینند جامعه‌شان به‌سوی دین‌گرایی و به‌ویژه دین اسلام متمایل شده است که امروز تنها دینی است که هم تمدن و هم قدرت و قوت نشان داده و هم موفقیت‌های زیادی مثل ایجاد جمهوری اسلامی و دیگر گروه‌های اسلامی به دست آورده است، فکر می‌کنند که با این حرکت‌های زشت می‌توانند مانع از گسترش موج اسلام‌خواهی در دنیا بشوند.

حجت‌الاسلام اختری اظهار کرد: دولت فرانسه نباید این روزنامه‌ها و شخص پلید کاریکاتوریست را حمایت و پشتیبانی کند. این دولت‌هایی که داعش را درست کردند در تمام این جنایت‌ها شریک هستند و لذا باید نسبت به فرانسه به‌طور اخص موضع‌گیری‌های بسیار قوی و تند گرفته شود. باید این انزجار به دولت فرانسه اعلام شود و باید اتاق‌های بازرگانی کشورهای اسلامی برای مدتی تمام اجناس فرانسوی را تحریم کنند و این دولت‌ها می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند. مجالس و پارلمان‌های کشورهای اسلامی می‌توانند در اینجا موضع‌گیری‌های خوبی داشته باشند. قوه قضائیه و ان جی او های حقوق بشری و انسانی و اسلامی باید در مقابل اینها ایستادگی کنند و از اینها شکایت بکنند زیرا آنها به یک شخصیت برجسته اهانت نکرده‌اند بلکه به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر مسلمان اهانت کرده‌اند. لذا باید همه ملت‌ها و دولت‌های اسلامی و سیاستمدارنشان در مقابل این جنایات فرانسوی‌ها موضع‌گیری کنند. مردم، انجمن‌ها و دانشگاهیان همه باید در برابر اینها موضع‌گیری کنند و اعتراضات خود را به اینها اعلام کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها