امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10651
تاریخ انتشار: 12:18 ب.ظ - چهارشنبه 2015/02/11
چاپ این نوشته
Share

امام خمینی (ره) با برابر و برادر خواندن شیعه و سنی و درج آن در قانون اساسی کشور و پس از ایشان، حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب با پررنگ کردن مساله وحدت میان شیعه و سنی، توطئه‌های وهابیت را نقش بر آب کردند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان , حجت الاسلام محمد شریف (مراد بخش) زاهدی، امام جمعه سابق اهل سنت  در خصوص اقدامات وهابیت علیه نهضت انقلاب اسلامی اظهار کرد: با توجه به اینکه خدا در هر دوره و زمانd مردانی شایسته را به عنوان منادیان حق و حقیقت در میان مردم قرار می دهد تا به داد مستضعفان عالم و حقیقت جویان عالم برسند، کشور ما نیز به دست مرد بزرگ و صالحی مقابل ظلم ایستاد و به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: در یک دوره طولانی در کشور ایران، حکومتی برقرار بود که قصد داشت حقایق اسلام را از بین ببرد و با توجه به خیانت هایی که علیه مسلمانان با تأسی به غرب و دست به دامان شدن به آنها، انجام می داد، در حال ضربه زدن به حقایق اسلام که یکی از آنها علمای دین محسوب می شد، بود.

به گفته وی از سوی دیگر از حدود ۲۰۰ سال پیش یکی از بزرگترین ظلم هایی که در حق مسلمانان شد، ظهور جریانی به نام وهابیت و سلفیت به منظور اختلاف افکنی میان مسلمانان به ویژه مسلمانان شرق بود که از سوی غرب صورت گرفت.

مدیر موسسه قرآنی آل یاسین میناب افزود: این جریان که مشکل اساسی و اعتقادی با تشیع دارد و شیعه را از هر لبه تیغ تیزی که در دست دارد، گذرانده و در پی ضربه زدن به آن بوده، تمایل بسیاری برای دریافت کمک های مالی و غیر مالی، علیه شیعه داشته و دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایران حکومت شاهنشاهی از سوی افرادی اداره می شد که با تفکر وهابی و بهایی مشکلی نداشتند و چه بسا استقبال نیز می کردند، و شاه نیز گاه حرکاتی علیه شیعه انجام می داد که خوشایند وهابیت بود، وقوع انقلاب برای این جریان های منحرف، مساله ای سنگین و غیر قابل تحمل بود.

حجت الاسلام زاهدای عنوان کرد: در حقیقت شاه به دنبال تخریب منابع شیعه از جمله علما و بزرگان بود و مبارزه جدی با روحانیت داشت، در این راستا هر اقدامی انجام می داد، به مذاق وهابیت که بر سر سفره انگلستان نشسته بودند، خوش می آمد.

وی بیان کرد: گستاخی شاه گاه به جایی می رسید که با دلایل قرآنی نیز مبارزه می کرد و در این زمان هیچ یک از علمای وهابی که ادعای اسلام دارند، با امام خمینی(ره) در راستای سرنگونی شاه و دفاع از قرآن و اسلام، هم کلام و همراه نشدند.

امام جمعه سابق اهل سنت اذعان کرد: پس از انقلاب بسیاری از افرادی که در ظاهر خود را تابع سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلف صالح معرفی می کردند، علیه امام خمینی (ره) و تفکر ایشان کتاب و مقاله نوشتند و همان افراد امروز در سوریه، عراق، لبنان، بحرین و … مسلمانان را قتل عام و ذبح کرده و حتی به کودکان آنها رحم نمی کنند.

وی با بیان اینکه وهابیت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فتاوایی کلامی و شفاهی علیه انقلاب صادر کردند، گفت: برای نمونه می توان به اقدامات وهابیت و جولان آنها در سیستان و بلوچستان اشاره کرد که وهابیت در این منطقه سنی نشین اقدام به صدور فتاوایی از قبیل حرام بودن درس خواندن در مدارس شیعی، حرام بودن تماشای تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، حرمت شنیدن رادیو، حرمت ازدواج با شیعیان و … کردند تا شیعه و سنی از هم فاصله بگیرند.

وی تاکید کرد: در همین راستا بنیانگذار کبیر انقلاب با برابر و برادر خواندن شیعه و سنی و درج آن در قانون اساسی کشور و پس از ایشان، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی با پر رنگ کردن مساله وحدت میان شیعه و سنی، توطئه های وهابیت را نقش بر آب کردند و این فرقه ضاله از تفرقه اندازی میان مسلمانان ایران ناامید شد.

حجت الاسلام زاهدی اضافه کرد: اما وهابیت از سوی دیگر به عنوان نماینده اسلام (!) اقدام به راه اندازی شبکه های ماهواری علیه شیعه در کشورهای عربی کردند و یکسری اطلاعات سیاسی و مذهبی نادرست در شبکه های خود ارائه دادند. اگر چه امت اسلام آگاه تر از آن است و جمهوری اسلامی ایران تفکر گورستانی و خشک وهابیت را که تفکری تکفیری و آدم کشی را دارد، نمی پذیرند.

وی ابراز کرد: اما از دیگر اقدامات وهابیت در راستای مبارزه با انقلاب اسلامی، این بود که آنها دستاوردهای انقلاب را ناچیز و ضعیف نشان داده به ویژه در راستای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی، اینچنین در بوق و کرنا کردند که انقلاب اسلامی اهل سنت را در وضعیت فقر نگه داشته است. این در حالی است که اهل سنتِ ایران، در کتاب ها و رسانه های خود بارها از خدمات انقلاب اسلامی به آنها تقدیر و تشکر کرده است.

امام جمعه سابق اهل سنت یادآور شد: در حقیقت اسلام آمریکایی که امام (ره) در خصوص آن هشدار داده بودند، همین جریان وهابی و سلفی است و این در زمانی بود که بسیاری افراد اصلا نمی دانستند وهابیت و سلفیت یعنی چه. بنابراین همان گونه که بنیانگذار کبیر انقلاب هشدار دادند، باید مراقب جریان اسلام آمریکایی بود. از سوی دیگر باید مراقب بود که این اسلام هراسی که در غرب اتفاق افتاده، در شرق و میان خود مسلمانان نیز رخ ندهد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها