امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10642
تاریخ انتشار: 11:56 ق.ظ - چهارشنبه 2015/02/11
چاپ این نوشته
Share

حسین فاطمی: کارشناس مشاور خانواده با اشاره به سبک زندگی متفاوت زن و مرد گفت: مرد مقتدر نگاه، حالت، رفتار و همه حرکاتش توزیع امنیت می‌کند، حتی زمانی که خودش ملتهب است.

به گزارش  پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا ، حمید حبشی، کارشناس مشاور خانواده شب گذشته در جمع زوج‌های دانشجو ششمین کاروان هیجدهمین مراسم ازدواج دانشجویی دانشجویان سراسر کشور در سالن صبای مشهد با تاکید بر این که مرد مقتدر اهل تهدید و فشار نیست افزود: نخستین نشانه مرد مقتدر جرئت و جسارت است اما متاسفانه خیلی‌ها از زنان هم توقع جرات و جسارت دارند. این درحالی است که این موضوع با ذات زن که طراوت و لطافت است، تناقض دارد.

وی درباره توقع اقتدار از زن گفت: این توقع از زن، باعث می‌شود روح و روان او تخریب شود، خانمی که جسور شود در واقع روی لطافت و طرواتش پا گذاشته است؛ این ویژگی همان طور که برای مردان حیاتی است برای زنان مانند سم است.

حبشی با انتقاد از رسانه ملی افزود: متاسفانه رسانه ملی نیز به این موضوع دامن می‌زند و وقتی می‌خواهد یک زن موفق را نشان بدهد زنی را نشان می‌دهد که راننده تریلی، آتش نشان یا پلیس است. در واقع جسارت را که مخالف طبیعت زن است، عامل موفقیت او معرفی می کند.

این کارشناس مسائل خانواده درباره زنانی که در مشاغل سخت مشغول هستند توصیه کرد: من معمولا به زنانی که مجبورند در کارهای سخت و جسارت آور کار کنند یا محیط زندگی آن ها به گونه‌ای بوده که آنها را جسور بار آورده است توصیه می‌کنم برنامه ای برای لطافت و طراوت خود بریزند.

وی به اقتدار حضرت امام(ره) به عنوان یک مرد کامل اشاره کرد و افزود: زمانی که شهید رجایی و باهنر شهید شدند همه فکر کردند انقلاب از بین رفت اما امام(ره) فرموند اگر رجایی و باهنر رفته‌اند خدایشان هست و این گونه آرامش را به کشور باز گرداندند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها