امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10589
تاریخ انتشار: 11:03 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/02/10
چاپ این نوشته
Share

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فیلم محمد(ص) ساخته مجید مجیدی را جزو افتخارات سینمای کشورمان عنوان کرد و گفت: این فیلم از نظر محتوا و مضمون تاریخی منطبق با تاریخ اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از  ایرنا، علی جنتی روز دوشنبه پس از مشاهده فیلم محمد (ص) ساخته مجید مجیدی در سینما فرهنگ افزود: این فیلم شاید در طول ۳۵ سال گذشته جزو فاخرترین فیلم های تولید شده کشورمان باشد که از نظر محتوا، کار حرفه ای و فنی یکی از کم نظیر ترین فیلم های جمهوری اسلامی ایران است.

عضو شورای عالی سیما اظهار کرد: فیلم محمد (ص) بیشتر به دوران کودکی پیامبر (ص) تا بعثت ایشان پرداخته است و نشان دهنده این امر است که پیامبر اسلام پیام آور رحمت و مهربانی است و به تمامی بشارت های تورات و انجیل راجع به بعثت حضرت محمد (ص) به عنوان منجی بشریت اشاره کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در این فیلم به انتظار تمامی ادیان برای ظهور پیامبر از سرزمین عربستان اشاره شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جنتی ابراز امیدواری کرد که بخش دوم فیلم نیز که از بعثت تا رحلت پیامبر (ص) است ساخته شود.

** فیلمبرداری فیلم محمد (ص) در آبان ماه سال ۱۳۹۰ آغاز و اوایل امسال به پایان رسید و از این فیلم به عنوان بزرگ ترین پروژه سینمای ایران نام می برند.

داستان این فیلم از دوران جاهلیت و به هنگام تولد آخرین پیامبر خدا حضرت محمد (ص) آغاز شده و با ۱۲ سالگی ایشان که در اولین سفر به همراه عمویشان ابوطالب به شام پس از رسیدن به صومعه بحیرا است، به پایان می رسد.

بحیرا راهبی مسیحی است که درباره ظهور آخرین پیامبر به ابوطالب بشارت می دهد.

ویتوریو استورارو فیلمبردار مطرح ایتالیایی که سه جایزه اسکار گرفته به همراه حمید خضوعی ابیانه این اثر سینمایی را فیلمبرداری کرده است.

«اسکات ای. اندرسون» (برنده اسکار برای طراحی جلوه ویژه فیلم باب در ۱۹۹۶) طراحی جلوه های ویژه این فیلم را برعهده داشته است.

طراحی جلوه ویژه فیلم های ماجراهای تن تن، ترمیناتور ۲ از جمله فیلم هایی است که وی

آنها را طراحی کرده است.

الله رخا رحمان هندی آهنگسازی و مایکل اکانر طراحی لباس فیلم محمد (ص) را برعهده داشتند.

علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، ساره بیات، مینا ساداتی، محسن تنابنده، داریوش فرهنگ، رعنا آزادی از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها