امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10542
تاریخ انتشار: 12:00 ب.ظ - دوشنبه 2015/02/9
چاپ این نوشته
Share

اسقف سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به حوادث اخیر در فرانسه گفت: توهین به ساحت مقدّس پیامبر اسلام و انتشار کاریکاتورهای موهن اقدامی صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران با حضور در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس این سازمان دیدار و در خصوص ششمین دور از گفت‌وگوی میان اسلام و مسیحیت ارتدوکس ارمنی، گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدار، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تأکید بر ایجاد همبستگی دینی میان رهبران و پیروان ادیان الهی، گفت: ما شما را جزئی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می‌دانیم؛ چرا که شاهد ارتباط نزدیکی از گذشته تا به امروز هستیم و همواره، این مهم در حال گسترش است.

*اهانت به یک میلیارد مسلمان در پی انتشار کاریکاتور پیامبر اکرم(ص)

همچنین ابراهیمی‌ترکمان در رابطه با انتشار کاریکاتور پیامبر مکرم اسلام و توهین به ساحت مقدّس ایشان، گفت: انتشار این کاریکاتور توطئه‌ای آشکار و اقدامی اهانت بار و توهین آمیز به یک میلیارد مسلمان است و این در شرایطی است که متاسفأنه این اقدام را، در راستای حق آزادی بیان می دانند. وی ادامه داد: می‌توان اینگونه هم اندیشید که عدم انتشار کاریکاتور هم، یک حق‌ است، امّا نکته اینجاست که چرا با وجود دو حق، انتشار کاریکاتور موهن را انتخاب می‌کنند و عواطف میلیون‌ها مسلمان را تحریک و حق توهین کردن را برمیگزینند؟ ابراهیمی‌ترکمان با اشاره به گسترش اسلام هراسی در غرب، افزود: آنها می‌گویند انتشار کاریکاتور و توهین به پیامبر(ص) حق است، امّا موضوع این است که این مهم، تکلیف نیست. زیرا حق را می‌توان گرفت و یا از آن گذشت. همه این موارد بیانگر این است که دستی در پس این حوادث وجود دارد که درصدد تحریک عواطف مسلمانان است. *ایجاد تفرقه میان مسلمانان جهان؛ هدف اصلی گروه‌های تروریستی تکفیری رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، افزود: گروه‌های تروریستی – تکفیری خواستار ایجاد تفرقه میان مسلمانان جهان هستند؛ بنابراین نباید از این توطئه‌ها و تفرقه ‌انگیزی‌ها غافل شویم. وی با اشاره به انبوه تجربیات در جهان کنونی، گفت: در دهه‌های گذشته با حوادث مختلفی همچون حمله عراق به ایران، اشغال کویت توسط عراق، حمله ائتلاف به افغانستان، پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تحولات کشورهای عربی مواجه بوده‌ایم که همه این تحولات بر تجریبات نسل ما افزوده و ما را به نسلی باتجربه مبدل ساخته است که به‌ طور قطع فریب دادن این نسل به آسانی ممکن نیست.

*انتشار کاریکاتور موهن اقدامی صهیونیستی است

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران نیز در این دیدار به وضعیت نامطلوب لبنان و سوریه اشاره و تصریح کرد: داعش با تفکرات سلفی افراطی و تروریستی، وضعیت نامطلوبی را در لبنان و سوریه فراهم کرده است. آمریکا با همکاری عوامل خود، داعش را به وجود آورده است که اگر به طور جدّ پیگیر این مسئله شویم به اسرائیل و صهیونیسم می‌رسیم؛ به عنوان مثال می‌توان به انتشار کاریکاتور توهین به ساحت مقدّس پیامبر(ص) اشاره کرد.

خلیفه ارامنه تهران و شمال ایران ضمن بیان مطلب فوق، گفت: در موضوع انتشار کاریکاتور پیامبر(ص)، تنها به مسلمانان اهانت نشده بلکه به نوعی به جامعه مسیحیت توهین شده است و صهیونیسم همواره علاقه‌مند به مبارزه با اسلام و مسیحیت است. وی با اشاره به صدمین سال نسل کشی ارامنه، افزود: با گذشت صد سال نه تنها غبار فراموشی این واقعه انکارناپذیر تاریخی را در بر نگرفته است، بلکه نمایان شدن ابعاد وسیع این جنایت فجیع به ما آموخته است که نمی‌توان تاریخ را انکار کرد؛ بنابراین، باید بیش از پیش با یکدیگر متحّد باشیم و با صهیونیسم مبارزه کنیم.

این دیدار در آستانه ششمین دور گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارمنی که ۱۱ تا ۱۳ اسفند به همت مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در لبنان برگزار می‌شود، صورت گرفت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها