امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10502
تاریخ انتشار: 10:00 ق.ظ - دوشنبه 2015/02/9
چاپ این نوشته
Share

کنگره «علامه طباطبایی و قرآن» همزمان با سی وهفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌السلام والمسلمین سید شهاب‌الدین حسینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در جلسه کمیته دانشگاهیان و مراکز علمی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اظهار کرد: این کنگره به همت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، دانشگاه تبریز و جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی، چهارم اسفند‌ماه در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره گفت: تبیین و شناساندن آثار شاخص قرآنی علامه طباطبایی و نفش قرآن در پرورش فکری و اخلاقی جوانان از جمله شاخص‌ترین اهداف برگزاری این کنگره است.
حسینی ادامه داد: در این کنگره اساتید مطرح کشور از جمله؛ دکتر دینانی و آیت‌الله محمد‌باقر تحریری به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
وی با تاکید بر ضرورت فعال‌سازی موسسات قرآنی دانشگاه‌ها در طول برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم افزود: برگزاری محافل قرآنی و برگزاری جلسات مستمر اساتید قرآنی از دیگر برنامه‌های دانشگاه‌ها در طول برگزاری این مسابقات است.
پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز نیز در این نشست با تاکید بر حضور فعال دانشگاهیان استان در این دوره از مسابقات قرآن اظهار کرد: ما با تمام توان در این مسابقات حضور فعال خواهیم داشت و اساتید و دانشجویان دانشگاه ها در این مسابقات حضور خواهند داشت.
قراچورلو، رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در ادامه این نشست بر ضرورت همکاری‌های فی‌مابین به منظور برگزاری این مسابقات تاکید کرد.
وی با اشاره به حمایت‌ها و همکاری‌های جهاد دانشگاهی در راستای برگزاری باشکوه مسابقات سراسری قرآنی کریم گفت: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، بخش افکار سنجی، خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری ایکنا به طور کامل در اختیار این مسابقات خواهند بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها