امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10499
تاریخ انتشار: 9:57 ق.ظ - دوشنبه 2015/02/9
چاپ این نوشته
Share

مراسم تجلیل از مترجم ژاپنی قرآن از سوی جامعه المصطفی(ص) برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , حجت‌الاسلام رفیعی، کارشناس مسؤل توسعه و پژوهش‌های قرآنی و حدیثی  گفت: مراسم تقدیر از تاتسو ئیچی ساوادا، مترجم ژاپنی قرآن کریم و فارغ‌التحصیل جامعه المصطفی(ص) از سوی جامعه المصطفی(ص) برگزار خواهد شد.

رفیعی بیان کرد: ساوادا امسال در جریان کتاب سال جمهوری اسلامی از دست رئیس جمهور جایزه دریافت کرد و کتابش به عنوان کتاب سال برگزیده شد.

وی افزود: مراسم تجلیل از این مترجم قرآن کریم روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه در سالن حوزه ریاست جامعه المصطفی(ص) برگزار خواهد شد.

کارشناس مسؤل توسعه و پژوهش‌های قرآنی و حدیثی تصریح کرد: در این مراسم برخی مترجمان قرآن کریم، مدیران جامعه المصطفی(ص)، برخی طلاب مترجم قرآن و کتب مرتبط با قرآن کریم و فعالان عرصه ترجمه متون اسلامی جامعه المصطفی(ص) حضور دارند.

وی عنوان کرد: از حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، بیستونی، بهرام‌پور، محمودیان و … برای حضور در این مراسم دعوت شده است.

این مراسم با همکاری موسسه ترجمان وحی که در جریان ترجمه قرآن به زبان ژاپنی از این مترجم حمایت کرده است برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود تاتسوئیچی ساوادا ۸ سال است که در مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) مشغول تحصیل است. وی در توکیو متولد شده و در دفتر جامعهالمصطفی در ژاپن فعالیت دارد.

وی درباره انگیزه خود برای این ترجمه گفته استکه ترجمه‌های موجود به زبان ژاپنی یا روان نیست و یا بسیار قدیمی است زیرا بعد از جنگ جهانی دوم کشور ژاپن از نظر مکالمه زبان و نگارش دچار تغییراتی شد. از این رو ترجمه‌های قدیمی قرآن قابل فهم نیست و ما نمی‌توانستیم یک ترجمه خوب به علاقه‌مندان معرفی کنیم.

ساوادا شش سال برای ترجمه قرآن وقت صرف کرده است و فعالیت وی شامل یکبار ویرایش محتوایی و یکبار هم ویرایش ادبی به زبان ژاپنی بوده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها