امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10476
تاریخ انتشار: 5:19 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/8
چاپ این نوشته
Share

رئیس مرکز امورقرآنی سازمان اوقاف در نشست هم اندیشی جامعه قرآنی خواهران از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قرآنی سازمان اوقاف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری  مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم اندیشی بانوان قرآنی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مسئولیتها در نظام مقدس اسلامی امانت است و همه ما باید خادم قرآن باشیم تا بتوانیم در پیشبرد اهداف و آرمان های نظام در عرصه گسترش فرهنگ قرآنی موثر باشیم.

وی با اشاره به جایگاه جامعه قرآنی خواهران و دغدغه های این قشر قرآنی متذکر شد: متاسفانه هنوز هم در عرصه های مختلف قرآنی از آقایان استفاده می کنیم و این سوال مطرح است که در این عرصه آیا خواهران متخصص و کارشناس برای اجرای امور وجود ندارد؟

حجت الاسلام حسینی متذکر شد: محدودیت های موجود برای خانم ها در این عرصه قابل درک است، اما این محدودیت ها باعث نمی شود که از توانمندی های آنان در عرصه قرآنی استفاده نکنیم.

وی در این خصوص خواستار ارائه پیشنهادها و راهکارهای مناسب از سوی خواهران در عرصه های قرآنی شد و اضافه کرد: در این زمینه در حال تهیه یک نظام جامع برای ساماندهی داوران و تعیین سطوح مختلف داوری هستیم  تا بر مبنای آن داوری ، امتیاز بندی و برمبنای آن خدمات ارائه شود.

حسینی خاطر نشان کرد:باید آسیب ها را شناسایی و برطرف کرد و ارتباط چهره به چهره داوران و متسابقین می تواند در شناسایی و برطرف کردن این آسیب ها موثر باشد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به برگزاری این نشست با جامعه قرآنی خواهران متذکر شد:جلسات هم اندیشی در این مورد ضروری است ، سازمان اوقاف هم به عنوان جامعه ای که سطح ارتباط گسترده ای با جامعه قرآنی دارد ، پیگیر برگزاری جلسات تخصصی هرچند ماه یک بار هست.

حسینی یادآور شد:سازمان اوقاف و امور خیریه از پتانسیل بسیار بالایی در زمینه مسائل قرآنی برخوردار است و اندیشه هایی که در عرصه های قرآنی تولید می شود می تواند در زمینه فرهنگی تحول ایجاد کند.

وی با استقبال از برگزاری جلسات همفکری قرآنی در سازمان اوقاف خاطر نشان کرد:مسائل قرآنی را باید اولویت بندی کرد و حتی می توان آن را به صورت آئین نامه اجرایی کرد.

رئیس مرکز امور قرآنی دوری از سلایق فردی و توجه به نظامند کردن مسابقات قرآنی را یادآور شد و افزود:برای برطرف کردن برخی از مشکلات لازم است زیر ساخت هایی ایجاد شود که احتیاج به طرح و فکر دارد که امیدواریم با درایت و حکمت امور قرآنی را پیش ببریم.

حجت الاسلام حسینی اظهار امیدواری کرد که بزودی نمایشگاهی از اهم اقدامات قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در محل مرکز امور قرانی سازمان اوقاف برگزار شود تا مهم ترین فعالیت های قرآنی آن در معرض دید جامعه قرآنی قرار گیرد.

وی در پایان از راه اندازی و ایجاد یک سامانه پیامکی به منظور پذیرش پیشنهادها و انتقادها در زمینه فعالیت های مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است در این نشست چند تن از خواهران فعال قرآنی به نمایندگی از این قشر به ارائه نظرها  و پیشنهادهای خود پرداختند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها