امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10470
تاریخ انتشار: 5:13 ب.ظ - یکشنبه 2015/02/8
چاپ این نوشته
Share

با تلاش رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان، نشست علمی ـ فرهنگی «جایگاه زن در سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی» در ارمنستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری مهر، در این نشست که بنا بر نامگذاری چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با شعار «انقلاب اسلامی، استحکام خانواده، زنان و الگوی زندگی ایرانی ـ اسلامی» برگزار شد، دو تن از بانوان استاد دانشگاه‌های میهن اسلامی‌مان در جمع شرکت‌کنندگان به ایراد سخنرانی و پاسخ‌گویی به سؤالات حاضرین پرداختند.

در ابتدای این نشست، فاطمه توفیقی، با مقایسه کوتاهی بین وضعیت زنان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، به خدمات نظام دینی جمهور اسلامی ایران در زمینه تحکیم ارکان خانواده و ارج نهادن به شخصیت زنان پرداخت و اظهار کرد: متأسفانه رسانه‌های غربی بر اساس اهداف مغرضانه، تمایلی به ترویج و تبلیغ خدمات انقلاب اسلامی در برجسته‌سازی هویت زنان ندارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: متأسفانه صدای زنان تحصیل‌کرده و موفق که پس از انقلاب اسلامی به رتبه‌های علمی و مقامات اجتماعی و دولتی بالایی دست یافته‌اند، از سوی رسانه‌های غربی شنیده نمی‌شود و جریانی تلاش دارد تا با نادیده‌گرفتن فضای ایجاد شده پس از انقلاب اسلامی برای زنان، وضع زن ایرانی را به واسطه ظهور انقلاب اسلامی، نامطلوب و نامناسب جلوه دهد که واقعیت کاملاً متفاوت با این نگاه است.

در بخش دیگر این نشست، خانم پورمحمدی، با بازخوانی وضعیت زنان در گذشته و تشریح وضع جامعه زنان امروز ایرانی و برشمردن شاخص‌های سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، به برخی چارچوب‌های اعتقادی و دینی زنان همچون حجاب، تقوا، پاکدامنی، اشاره کرد.

این نشست با ارایه پاسخ اساتید زن ایرانی (از دانشگاه ادیان و مذاهب) به سؤالات شرکت‌کنندگان، پایان‌ یافت.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها