امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10434
تاریخ انتشار: 11:42 ق.ظ - یکشنبه 2015/02/8
چاپ این نوشته
Share

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه نقش روحانیت در پیروزی نظام انقلاب اسلامی بی بدیل است، گفت: انقلاب اسلامی ریشه در روحانیت و آموزه های قرآنی و روایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» , حجت الاسلام مجتبی اخوان ، با اشاره به روزهای با شکوه پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بنده یک سال قبل از انقلاب اسلامی، در سال ۵۶ به مقام طلبگی رسیدم و در همان روزها در استان کهگیلویه و بویراحمد کارهای تبلیغاتی علیه براندازی رژیم شاهنشاهی انجام دادم.

وی با یادآوری خاطرات خود در زمان انقلاب اسلامی، ادامه داد: همزمان با پایین آمدن مجسمه خبیث شاه در اصفهان، توسط شهربانی در شهرضا بازداشت شدم که از جمله همرزمان بنده شهید میثمی و شهید مصطفی ردانی بودند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، با تاکید بر شرکت در تجمعات انقلابی طی سال های ۵۶ و ۵۷، تصریح کرد: با توجه به تجمعی که با دیگر طلبه ها طی همان سال ها در قم داشتیم بنده توسط ساواک دستگیر شدم و طی همان سال ها دوبار به زندان رفتم اما همچنان بر روی اعتقادات و مبارزات خود بوده  و باز دست از مبارزه برنداشتم.

حجت الاسلام اخوان با اشاره به اینکه در دوران جشن های پیروزی انقلاب اسلامی ۲ بار امام خمینی(ره) را ملاقات کرده بود، بیان داشت: اولین دیداری که با امام رحمت الله علیه داشتم در مدرسه علوی قم بود، ما همیشه مطالب و سخنرانی های امام را چه در داخل کشور و چه در داخل کشور پیگیری می کردیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز توصیه ها و سخنان امام خمینی(ره) مبنای فعالیت های سیاسی ما قرار گرفته و آن را مدنظر کارهای خود قرار می دهیم.

حجت‌الاسلام اخوان در ادامه به سفارش و توصیه های حضرت امام خمینی(ره) به ملت ایران اشاره کرد و افزود: دشمن ستیزی، دشمن شناسی، اقدام به موقع در مقابل دشمن و حفظ وحدت از جمله درس ها و توصیه های مهم امام (ره) علیه به ملت و سران کشور است.

وی در خصوص نقش روحانیت در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نقش روحانیت در پیروزی نظام انقلاب اسلامی بی بدیل است، انقلاب اسلامی ریشه در روحانیت و روحانیت نیز ریشه در آموزه های قرآنی و روایی دارد.

حجت الاسلام اخوان تاکید کرد: نقش روحانیت قبل و بعد از انقلاب حتی در دوران دفاع مقدس بسیار مهم و اثرگذار بوده است.

وی بیان داشت: روحانیت از انبیاء درس گرفته اند به همین سبب دربرابر شکنجه های ساواک ایستادگی کردند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به اینکه مردم به روحانیت اعتماد و اعتقاد دارند، خاطرنشان کرد:  یکی از ابعاد فعالیت های دشمن جدا کردن روحانیت از مردم و جدا کردن مردم از روحانیت است در اینجا باید روحانیت هوشیار باشند تا این که مردم را از دست ندهند.

 وی اضافه کرد: روحانیت باید مردم را از خود بدانند بنابراین باید در خصوص رفع مشکلات آنها و ارتقاء سطح اخلاقی، تربیتی و اعتقادی مردم تلاش کرده و لحظه ای غفلت نکنند.

حجت الاسلام اخوان، گفت: اگر برخی از مردم از لحاظ اعتقادی آسیب دیده اند روحانیون فقط این مسئله را به پای استکبار و برنامه های ماهواره نگذارند، گاهی هم کم کاری بخشی از روحانیت سبب برخی از مشکلات شده است.

وی ادامه داد: هر روحانی در هر جایگاهی باید احساس هویت کند و در هدایت جامعه، تربیت نسل جوان، رزق حلال و دیگر کارهای خداپسندانه اهتمام ورزد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در پایان گفت: روحانیت باید به استناد اخلاص حضرت امام خمینی(ره)خالصانه بایستد و شهدای روحانی را به یاد آورده احساس تکلیف کند و در انجام وظیفه لحظه ای از پای ننشیند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها