امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10389
تاریخ انتشار: 11:43 ق.ظ - شنبه 2015/02/7
چاپ این نوشته
Share

رئیس کمیسیون مطالعات اسلامی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین اسفند ماه سال جاری با حضور آیت‌الله هاشمی شاهرودی و وزیر اقتصاد در قم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا حجت‌الاسلام حجت‌الله نیکی ملکی گفت:  در پی ابلاغیه سال گذشته مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون‌های مطالعات اسلامی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بر آن شد تا در همایشی به تبیین علمی این مهم بپردازد.

وی افزود: این همایش در چهار محور کلی، آسیب‌شناسی مقاومت‌پذیری اقتصاد ایران از منظر دینی، راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی از منظر دین، الزامات ساختاری اقتصاد مقاومتی از منظر منابع دینی و وظایف مردم و نهاد‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد.

دبیر همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین، با اشاره به نهادهای مشارکت کننده در برگزاری این همایش ابراز داشت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از جمله مهم‌ترین نهادهای مشارکت‌کننده در برگزاری این همایش بوده و مقالات بسیار خوبی نیز از این نهاد به این همایش رسیده است.

وی در خصوص آثار رسیده گفت: تاکنون بیش از ۷۲ مقاله به این همایش رسیده است که ۱۷ مقاله برتر در قالب کتابی چاپ و در روز همایش ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو جلد کتاب هم در زمینه اقتصاد مقاومتی برای این همایش تدوین شده است، بیان داشت: این همایش هفتم اسفندماه در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار می‌شود.

نیکی ملکی، یادآورشد: دراین همایش یک روزه، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، عضو هئیت رئیسه خبرگان رهبری، وزیر اقتصاد و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایراد سخن پرداخته و در نوبت عصر هم نشست‌های تخصصی برگزار خواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها