امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10365
تاریخ انتشار: 11:14 ق.ظ - شنبه 2015/02/7
چاپ این نوشته
Share

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند:باید هویّت دینی کاملاً محفوظ باشد و در کارهای عمرانی و بناها، مسائل دینی و معماری اسلامی و سنّتی رعایت گردد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید در دیار با شهردار تهران  با تقدیر از فعالیت های دکتر قالیباف و همکارانشان اظهارداشتند: امیدوارم  توفیقات شما در خدماتی که شروع کرده اید بیشتر شود و همه مورد توجّه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرد.

ایشان خدمت به مردم را نعمت بزرگ خداوند دانسته و افزودند: خدماتی که توانسته اید انجام دهید و رضایتمندی مردم را کسب کنید، همه نعمت بزرگ خداست که باید آن را قدر بدانید و تلاش نمایید که این رضایتمندی بیشتر از پیش شود.

این مرجع عتقلید، ابعاد خدمات شهرداری را بسیار بالاتر از خدمات عمرانی دانستند و بیان کردند: فعالیت های شهرداری تنها مسائل عمران و آبادانی نیست، همین که شما در کارهایتان همه ابعاد عمرانی و فرهنگی و مذهبی را با هم پیش می برید بسیار قابل تقدیر است.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنان  خود با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی انجام شده در شهرداری تهران گفتند: اگر اشخاصی باشند که از این کارهای مهمّ دینی ناراحت هستند، اینها از باب عدم التفات و یا نادانی است. شما باید کار خودتان را انجام دهید. بسیاری از کارهایی را که دیگران نتوانستند قبلاً انجام دهند شما با شجاعت انجام دادید.

ایشان با توجه به لزوم حفظ هویت اسلامی کشور به ویژه شهر تهران بیان داشتند: باید هویّت دینی کاملاً محفوظ باشد و در کارهای عمرانی و بناها، مسائل دینی و معماری اسلامی و سنّتی رعایت گردد.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در ادامه، با اشاره به فعالیت شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی خاطرنشان کردند: رفتن شما به کربلا و خدمت به مراسم باشکوه اربعین حسینی علیه السلام بسیار قابل تقدیر و اسباب خوشحالی است. انشاء الله مانند این برنامه ها ادامه پیدا کند و بتوانید الگویی برای سایر ارگان ها در خدمت به دین باشید.

این مرجع  تقلید در پایان این دیدار ضمن مسألت توفیق بیشتر برای دکتر قالیباف گفتند: سعادتی بهتر از این نیست که خداوند و امام زمان علیه السلام از انسان راضی باشند. قدر فرصت خدمت رسانی به مردم را بدانید و به فعالیت های ارزنده تان ادامه دهید. من بخاطر کارهای مفید و دینی شما، به حضرتعالی علاقه دارم و امیدوارم که همیشه در این امور پیشقدم باشید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها