امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10334
تاریخ انتشار: 11:10 ق.ظ - جمعه 2015/02/6
چاپ این نوشته
Share

زمینه سفر زائران عتبات عالیات از ایران به کشور عراق با خودرو شخصی از مرز بین المللی شلمچه در استان خوزستان فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرماندار خرمشهر روز پنجشنبه در آیینی که به مناسبت عزیمت نخستین خانواده ایرانی با خودرو شخصی به عتبات عالیات در مرز شلمچه برگزار شد گفت: هموطنان می توانند از این پس با انجام مراحل اداری با خودرو خود به عراق سفر کنند.

ˈولی الله حیاتیˈ افزود: بر اساس تمهیدات انجام شده، شهروندان می توانند پس از ۲۴ ساعت از ارایه درخواست، با گذراندن تشریفات قانونی نظیر ترانزیت و دریافت گواهینامه بین المللی به عتبات عالیات در عراق سفر کنند.

حیاتی افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به گمرک پایانه مرزی شلمچه برای انجام تشریفات لازم و اخذ مجوز تردد و شماره موقت خودرو اقدام کنند.

فرماندار خرمشهر همچنین در خصوص اجرای برنامه حمل مشعل بازی های المپیاد کارگران کشور از شلمچه به ساری، گفت: حمل مشعل المپیاد کارگری از شلمچه و خرمشهر، نماد عشق ایرانیان به این سرزمین است.

حیاتی افزود:حمل این مشعل از شلمچه، اقدام فرهنگی و بیانگر تجدید میثاق جامعه کارگری با شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

مرز شلمچه از مبادی پر تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات است و امروز مشعل نخستین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی و ورزشی کارگران کشور از محل یادمان شهدای شلمچه آغاز شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها