امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10328
تاریخ انتشار: 11:02 ق.ظ - جمعه 2015/02/6
چاپ این نوشته
Share

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ثبت نام جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از روز ۱۵ بهمن ماه،‌ به لزوم بازنگری در رشته‌های مسابقات قرآن در جشنواره‌های دانشجویی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , مصطفی عباسی‌مقدم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، از آغاز ثبت‌نام  دانشجویان برای حضور در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت:‌ ثبت نام برای حضور در بیستمین دوره جشنواره قرآن وعترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از روز ۱۵ بهمن‌ماه آغاز شده است.

احتمال تمدید زمان ثبت نام
وی در ادامه افزود: اولین زمانی که برای پایان ثبت نام در نظر گرفته شده است روز سوم اسفندماه است که به احتمال بسیار زیاد این زمان تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد. در مورد تاریخ دقیق پایان ثبت نام اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پایان مرحله کشوری قبل از اتمام سال تحصیلی دانشجویی
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در مورد زمانبندی برگزاری این مسابقات نیز تصریح کرد: بعد از پایان ثبت نام مسابقات از سال آینده در مراحل دانشگاهی و کشوری برگزار خواهد شد. مرحله دانشگاهی این مسابقات اواخر فروردین و یا اوایل اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
عباسی‌مقدم اظهار کرد: مرحله کشوری این مسابقات نیز به احتمال زیاد در اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد ماه سال ۹۴ برگزار خواهد شد. تلاش دارم تا بیستمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی را تا قبل از تعطیلی دانشگاه‌ها برگزار کنیم تا نمایندگان ما با آمادگی بالا در جشنواره ملی حضور داشته باشند.

اعمال نظرات کارشناسان قرآنی دانشگاه‌ها در آیین‌نامه جشنواره
وی در ادامه صحبت‌های خود به برگزاری جلسه کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در روزهای ۱۳ و ۱۴ بهمن‌ماه اشاره و خاطرنشان کرد: در آن نشست نظراتی توسط کارشناسان در مورد آیین‌نامه جشنواره قرآنی داده شد که این نظرات در آیین‌نامه اعمال و نسخه نهایی آن تا هفته آینده به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت بیان کرد:‌ با توجه به دیدگاه کارشناسان تغییراتی را در آیین‌نامه اعمال کرده‌ایم،‌ علاوه بر این در بخش کتبی نیز تصمیماتی گرفته شده است که از جمله آن در دوره جدید به جای ارائه فایل منابع به دانشجویان، کتاب‌ها را در اختیار انها قرار خواهیم داد. البته این تصمیم بسته به شرایط مالی و بودجه است.

رشته‌های جشنواره قرآنی دانشجویان متناسب نیست
عباسی‌مقدم در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرگزاری ایکنا به بحث در مورد رشته‌های جشنواره قرآن و عترت دانشجویان پرداخت و گفت: رشته‎های جشنواره قرآنی دانشجویان کشور توسط کمیته‌ای در شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و کمیته مشورتی آن شورا تعیین می‌شود،‌ با توجه به برنامه راهبردی که در حوزه برنامه‌های تبلیغی و ترویجی قرآن داریم معتقد هستیم که این نسخه و جدول رشته‌ها کافی نیست و متناسب با سال‌ها قبل بوده است.

تلاش برای بازنگری در رشته‌های جشنواره
وی افزود: بر همین اساس اعتقاد ما بر این است که رشته‌های جشنواره باید دچار تغییر شده و بازنگری شود، برای سال آینده تلاش داریم از طریق شورا تغییرات اساسی در رشته‌ها و محتوای آنها و به خصوص در منابع مسابقات مختلف ایجاد کنیم.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تصریح کرد:‌ به عنوان مثال در جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور رشته‌ای در زمینه حفظ موضوعی قرآن وجود ندارد و این موضوع جدی گرفته نشده است که امیدواریم در راستای توسعه حفظ قرآن در این زمینه چند رشته اضافه شود.
عباسی‌مقدم در پایان در مورد جشنواره قرآنی کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز اظهار کرد: یکی از خواسته‌های دانشگاه‌ها این بوده است که مسابقات جشنواره قرآن و عترت اساتید و کارکنان همزمان با بخش دانشجویان باشد، تلاش خواهیم کرد تا حداقل ‌مرحله دانشگاهی این مسابقات به صورت همزمان باشد اما مرحله کشوری اساتید و کارکنان به صورت جداگانه و با تبلیغات وسیع‎تر انجام خواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها