امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10307
تاریخ انتشار: 10:43 ق.ظ - جمعه 2015/02/6
چاپ این نوشته
Share

رئیس کمیسیون مطالعات اسلامی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین اسفند ماه سال جاری با حضور آیت الله هاشمی شاهرودی و وزیر اقتصاد در قم برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری «حوزه» ، حجت الاسلام حجت الله نیکی ملکی، ظهر دیروز در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهارداشت:  در پی ابلاغیه  سال گذشته مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی، کمیسیون‌های مطالعات اسلامی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام بر آن شد تا در همایشی به تبیین علمی این مهم بپردازد.

وی افزود: این همایش در چهار محور کلی، آسیب‌شناسی مقاومت پذیری اقتصاد ایران از منظر دینی، راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی از منظر دین، الزامات ساختاری اقتصاد مقاومتی از منظر منابع دینی و وظایف مردم و نهاد‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار خواهد شد.

دبیر همایش اقتصاد مقاومتی از منظر دین، با اشاره به نهادهای مشارکت کننده در برگزاری این همایش ابرازداشت: مرکز مدیریت حوزه های علمیه از جمله مهم ترین نهادهای مشارکت کننده در برگزای این همایش بوده و مقالات بسیار خوبی نیز از این نهاد به این همایش رسیده است.

وی در خصوص آثار رسیده گفت: تاکنون بیش از ۷۲ مقاله به این همایش رسیده  است که ۱۷ مقاله برتر در قالب کتابی چاپ و در روز همایش ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲ جلد کتاب هم در زمینه اقتصاد مقاومتی برای این همایش تدوین شده است، بیان داشت: این همایش هفتم اسفندماه در سالن همایش های شهردای قم برگزار می گردد.

حجت الاسلام نیکی ملکی، یادآورشد: دراین همایش یک روزه ،آیت الله هاشمی شاهرودی عضو هئیت رئیسه خبرگان رهبری، وزیر اقتصاد و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به ایراد سخن پرداخته و در نوبت عصر هم نشست های تخصصی برگزار خواهد شد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها