امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10279
تاریخ انتشار: 3:47 ق.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/5
چاپ این نوشته
Share

قبل از سخنان حسن روحانی امام جمعه اصفهان چند دقیقه ای در رابطه وضعیت حوزه اصفهان با طلاب صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مباحث، ساعاتی پیش دیدار روحانی با علما و روحانیون اصفهان به پایان رسید، در این دیدار علما وطلاب و فضلای حوزه علمیه اصفهان شرکت داشتند.

آیت الله طباطبایی نژاد همان ابتدا به ارتباط خوب حوزه علمیه اصفهان و حوزه علمیه قم اشاره کردند و خاطر نشان شدند افتخار میکنیم که مرکز حوزه علمیه در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه واقع شده است.

ایشان سپس به ده سال مدیریت خود در حوزه علمیه اصفهان اشاره کردند و گفتند در این ده سال طلاب اصفهان از ۳۵۰۰ نفر به ۱۰۰۰۰ نفر رسید، همچنین سعی کردیم علاوه بر تاسیس مدارس علمیه جدید، مدارس قدیمی را نیز بازسازی کنیم.

مدیر حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: ۲۳ مدرسه قدیمی در اصفهان وجود دارد که که کار تعمیر و بازسازی آنها انجام شده و حدود ۲۰ مدرسه نیز در شهرستان های نائین، اردستان، نطنز، سمیرم، شهرضا، فریدون شهر، داران، چادگان، خوانسار، تیران و.. به غیر از کاشان که زیر نظر حوزه قم فعالیت می کند، دایر شده است.

ایشان به کمک ویژه دولت نهم و دهم اشاره کردند و فرمودند در دولت های آقای احمدی نژاد کمک های عمرانی خوبی به حوزه علمیه داده شد که امیدواریم این روند در این دولت نیز ادامه پیدا کند.

ایشان اشاره به این داشتند که در سال ۸۳ یک ملیون نفر طلبه وهابی در پاکستان ثبت نام کرد در حالی که روحانیون شیعه در جهان به صدهزار هم نمیرسد. ما حتی برای نماز در مدارس نیز مشکل داریم.

آیت الله طباطبایی نژاد،در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ارتباطم با رئیس‌جمهور به سال‌ها قبل باز می‌گردد، تصریح کرد: من از ۱۰ سالگی با آقای روحانی آشنا هستم، برادرم که در حزب جمهوری به شهادت رسیدند، می‌گفت “حیف آقای روحانی با این استعداد در حوزه نماند، چون ایشان آدم توانمندی است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها