امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10271
تاریخ انتشار: 11:40 ب.ظ - چهارشنبه 2015/02/4
چاپ این نوشته
Share

امام آمد این تهمت را زدود که دین دورانش سپری شده یا تخدیر کننده است در جامعه، امام نشان داد دین یک قدرت بزرگ است، نکته دیگر اینکه امام به جهانیان ثابت کرد که دین قدرت اداره جامعه را دارد.

دولت باید توجه بیشتری به مراکز دینی و فرهنگی و حوزه های علمیه داشته باشه، این کاملا درست است، این دولت هم تلاش میکند تا به این وظیفه عمل کند.

روحانیت افتخارش این است که روی پای خودش ایستاده، البته این معنایش کمک نکردن دولت به روحانیت و حوزه های علمیه نیست، ولی در هر حال حوزه های علمیه همیشه مستقل است و ارتباط مالی اش بیشتر با مردم بوده است و کاملا از دولت مستقل بوده است.

البته این دولت های جمهوری اسلامی و حوزه های علمیه در راه رضای خدا گام برمیدارند و این اهداف یکی است، در مرحله بعد اهداف دولت های این نظام و حوزه خدمت به مردم است، تا مردم زندگی توام ربا رفاه نسبی داشته باشند.

لذا دولت در حد خودش اقدام خواهد کرد و اساس کار دولت این است که رونق اقتصادی در جامعه درست شود، در این رونق اقتصادی باید مشکلات اقتصادی مردم بر طرف شود.

مادیت و معنویت در کنار هم باید مورد توجه قرار بگیرد تا مردم محتاج دیگران نباشند.

امام عزیز و بزرگوار ما، کار بسیار بزرگی نسبت به عزت اسلام و معرفی اسلام انجام دادند، چه کسی فکر میکرد یک نفر مجتهد و مدرس و عالم در حوزه علمیه قم یک روزی بتواند دنیا را بلرزاند.

امام آمد این تهمت را زدود که دین دورانش سپری شده یا تخدیر کننده است در جامعه، امام نشان داد دین یک قدرت بزرگ است، نکته دیگر اینکه امام به جهانیان ثابت کرد که دین قدرت اداره جامعه را دارد.

اصفهان همواره به عقل گرایی حوزه اصفهان نزدیک تر بوده، و این حوزه از دیرباز جامعه محور بود، کتاب فقه محقق کرکی قانونی بود که دادگاه ها میبایست طبق آن عمل میکردند.

امام تهمت دیگری که برطرف کرد این بود که نشان دین فقط در عبادت نیست، بلکه دین میتواند جامعه را اداره کند، به همین خاطر در حوزه های علکیه ریاضیات و فلسفه تدریس میشد، حتی پزشکی و شیمی و این ها در حوزه ها تدریس میشد.

امام به دنیا گفت که اسلام قدرت اداره دارد، حواسمان باشد آن خط را دنبال کنیم، ما باید تلاش کنیم به دنیا بگوییم دین با خشونت فاصله دارد.

یکی از تهمت هایی که در سال های اخیر میخواهند به دین بزنند، اسلام را بعنوان دین خشونت معرفی کنند، امروز موظفیم اسلام واقعی را به دنیا معرفی کنیم، همان نامه ای که مقام معظم رهبری در سایت ها منتظر کردند، برای این است که دنیا بفهمد که غرب اسلام را به مردم دروغ معرفی میکنند.

پما توانستیم در سازمان ملل جهان ضد خشونت را برافراشته کنیم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به مراکز دینی و حوزه‌های علمیه و تجهیز و مرمت آنها، اظهار داشت: دولت تلاش خواهد کرد در حد امکان ، به این وظیفه عمل کند.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خصوص ایراداتی که نسبت به هدفمندی یارانه‌ها وجود داشت، گفت: ایرادهایی در این طرح هست و در این خصوص لایحه‌ای به مجلس تقدیم شده است و امیدوارم راهی پیدا کنیم که راه دقیق‌تری باشد.

دکتر روحانی گفت: همه باید بدانند که یارانه نقدی یک دوران موقتی دارد، برای اینکه حامل‌های انرژی به نرخ واقعی خود برسد و کسانی که آسیب‌پذیر هستند، تقویت شوند و امیدواریم کسانی که وضعیت اقتصادی ضعیفی دارند با رونق اقتصادی بتوانند روی پای خود بایستند.

رییس جمهوری گفت: رونق اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر به درستی شکل بگیرد در این صورت وضعیت اقتصادی مردم بهتر شده و فقر برچیده می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها