امروز: چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10261
تاریخ انتشار: 1:31 ب.ظ - پنج‌شنبه 2015/02/5
چاپ این نوشته
Share

ما که به اخبار و روایات تشیع معتقد هستیم باید بیشتر بها دهیم و هزینه کنیم؛ هرچند گاهی دیده می شود عده ای از معتقدین، نسبت به برخی اخبار و احتمالات از کافران نیز بی اعتناتر هستند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، تولیت حوزه علمیه دارالحکمه و فعال فرهنگی در حسینیه آیت الله حق شناس گفت: امام عسگری (ع) در عمر کوتاه شان سالها در زندان بودند و آنچنان تحت نظر بودند که در زندان نیز جاسوس قرار داده بودند.

وی با قرائت این روایت از امام عسگری (ع) که «در هیچ زمانی شیعه به اندازه زمان من متزلزل نشده است»، خاطرنشان کرد: فردی از مدینه آمد و گفت: باید امام عسگری (ع) را ببینم تا شکم برطرف شود که ما امام داریم یا نه؛ وقتی در صف ملاقات قرار گرفت، امام اسم او و مادرش را گفت و پس از احوالپرسی از کنارش رد شد؛ سپس شخصی به آن فرد گفت: راضی شدی که ایشان امام است؟ آن فرد گفت: من به کمتر از این نیز قانع می شدم و از حضرت ممنون هستم.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه بعد از شهادت امام عسگری (ع) جعفر کذاب ادعای امامت کرد و مردم نیز به او خمس می دادند، اظهار داشت: البته مردم که گناهی نداشتند زیرا در آن اطلاع رسانی به اندازه الان وسیع نبود.

وی افزود: اگر دوران امامت حضرت عسگری (ع) با وجود تمام مشکلات، شش سال طول کشید به این دلیل بود که سه خلیفه عوض شدند و هر کدام از آنها به شکلی درباره حضرت نقشه می کشیدند.

سخنران این مجلس خاطرنشان کرد: حضرت در شرایطی زندگی می کردند که علایم بارداری در بانوی بزرگوار تاریخ اسلام حضرت نرگس خاتون ظاهر نشد به طوری که وقتی گفتند برای وضع حمل آماده شوید، برخی نزدیکان تعجب کرده و پرسیدند مگر ایشان باردار است؟

وی با اشاره به اینکه وضعیت دوران امام عسگری (ع) بسیار ناامن بود، خاطرنشان کرد: شاید مهمترین دلیلی که حضرت در چنین وضعیتی قرار گرفتند وجود اخباری بود مبنی بر اینکه از سلب ایشان، فرزندی ظهور خواهند کرد که بساط ظلم را برخواهد چید؛ همانند وضعیتی که در دوره فرعون درباره ولادت حضرت موسی بن عمران (ع) روی داد و فرعون با ایجاد وحشت در میان مردم، بسیاری از زنان و بچه ها را کشت.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان افزود: مادر حضرت مهدی (عج) ابتدا مسیحی بوده و از اروپا آمده بودند اما چقدر ما این مطلب را به گوش مسیحیان رساندیم چرا اگر این خبر به آنان گفته شود حتماً اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه محدودیت های بسیار زمان امامت امام عسگری (ع) در لقب عسگری خلاصه شده است، خاطرنشان کرد: ما باید مثل دشمنان اسلام به این اخبار بها دهیم ما معتقد هستیم ولی باید بها نیز بدهیم.

خطیب این مجلس ادامه داد: امام جمعه نجف پس از سرنگونی صدام بازداشت شد و طی بازجویی ها از او پرسیدند: امام زمان شما که روزی خواهد آمد و دارای این مشخصات بوده و از مکه ظهور می کند، دارای چه اسلحه ای است؟

وی با بیان اینکه دشمن با اینکه به هیچ چیز معتقد نیست اینگونه درباره حضرت مهدی عمل می کند، تصریح کرد: ما که معتقد هستیم باید بیشتر بها دهیم و هزینه کنیم هرچند گاهی دیده می شود معتقدین نسبت به برخی اخبار و احتمالات از کافران بی اعتناتر هستند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان یکی از عنایت های پروردگار برای امت اسلامی را وجود دشمنان خواند و گفت: اگر این دشمنان در زمان امیرالمومنین علی (ع) بودند سه جنگ داخلی روی نمی داد چرا در خبری هست که حضرت فرمودند: اگر رومیان به ما حمله می کردند من و معاویه با هم علیه آنها متحد می شدیم.

وی افزود: تشخیص حق و باطل بسیار سخت است اما وقتی دشمن خارجی به سوی فردی که خیانت می کند متمایل می شود آنگاه تشخیص حق و باطل آسان می شود برای مثال وقتی بی بی سی و صدای آمریکا اخباری به نفع شخصی یا گروهی منتشر می کنند آنگاه تشخیص آسان می شود.

خطیب این مجلس با بیان اینکه چنین شرایطی در زمان امیرالمومنین علی (ع) وجود نداشت، خاطرنشان کرد: یکی از مهندسان سازمان های هواپیمایی به بنده گفت: چند سال پیش اتفاق عجیبی برایم افتاد. در مسیر بازگشت از فرانسه بودم که متوجه شدم تعدادی خبرنگار در ایام محرم به ایران می روند با آنها مشغول به گفتگو شده و پرسیدم: به چه دلیل به ایران می روید؟ آنها پاسخ دادند ۱۰ سال است که در محرم به ایران آمده و جزییات روضه ها و عزاداری های آنجا را بررسی می کنیم.

وی ادامه داد: دشمن جزییات روضه های ما را بررسی می کند برای مثال از فلان دانشجوی خارجی محصل در ایران می خواهد که جزییات دهه اول محرم را به عنوان پایان نامه بنویسد و توضیح دهید که مردم ایران چرا در روضه ها گریه می کنند و کدام روضه آنها را بیشتر می گریاند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه دشمن حتی نامه حضرت بقیه الله به شیخ مفید را بررسی کرده است، گفت: حضرت در این نامه فرمودند اگر قلوب شیعیان برای وفای به عهد ما متحد شود مژده دیدار ما برایشان به تعویق نمی افتد.

وی در همین ارتباط گفت: دشمن چون از جزییات اسلام و چنین نامه ای مطلع است با راه اندازی چند شبکه در انگلیس، شیعیان را به جان هم می اندازد اما آنها آنقدر احمق هستند که گاهی با اقداماتی احمقانه تشخیص حق و باطل را آسان می کنند؛ برای مثال آنها در این شبکه ها به آقای بهجت که مورد احترام مردم هستند توهین می کنند، که این توهین جواب عکس داده است.

خطیب این مجلس با بیان اینکه سنت عجیب الهی در ضرب المثل “به مو می رسد ولی پاره نمی شود” خلاصه شده، خاطرنشان کرد: فیلسوفی در زمان امام عسگری (ع) می گفت: فلان آیه قرآن، بهمان آیه قرآن را نقض می کند. وقتی حضرت از این ماجرا مطلع شدند به او پیامی دادند مبنی بر اینکه شما از کجا می دانید این آیه فلان آیه را نقض می کند؟ آن فرد با خواندن این پیام جا خورد و نوشته هایش را کنار گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه در زمان امام عسگری (ع) شیطان فکر همه چیز را کرده بود تا بتواند امامت را جمع کند، اظهار داشت: ای کاش یک کم از این حرف را سیاسیون ما می فهمیدند؛ که در این صورت، قطعنامه را به امام (ره) تحمیل نمی کردند!

 وی با اشاره به اینکه وقتی اموری به مو می رسد نباید ترسید، خاطرنشان کرد: در ماجرای سوریه و عراق همه چیز به مو رسیده بود اما پاره نشد.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در پایان گفت: در طول تاریخ، هیچگاه صهیونیست ها از کسی التماس نکردند ولی دو هفته پیش از روسیه درخواست کردند که به حزب الله بگوید به آنها حمله نکند!

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها