امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10169
تاریخ انتشار: 11:56 ق.ظ - چهارشنبه 2015/02/4
چاپ این نوشته
Share

یادواره ۲۱۰ شهید هیئت بنی فاطمه اصفهان پنج‌شنبه، ۱۶ بهمن‌ماه بعد از نماز مغرب و عشا و با سخنرانی ویژه رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، سردار نقدی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا  از اصفهان، محمود افقری، دبیر اجرایی یادواره ۲۱۰ شهید بنی فاطمه اصفهان شب گذشته، ۱۴ بهمن ماه در نشست خبری یادواره ۲۱۰ شهید هیئت حسینیه بنی فاطمه اصفهان، گفت: پاسداشت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اسلام جز اصول انقلاب اسلامی و به تعبیری مهم‌ ترین وظیفه امروز ما در شرایط حاضر است، شرایطی که دشمنان کمر همت خود را محکم برای نابودی و تضعیف اسلام و انقلاب بسته‌اند.

دبیر اجرایی یادواره ۲۱۰ شهید بنی فاطمه افزود: بدون شک یکی از بهترین راه‌ها برای پاسداشت از ارزش‌های اسلامی و انقلاب، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره و نام شهدای عزیز حماسه‌آفرینان میهن اسلامی است.

وی تاکید کرد: زنده نگه‌ داشتن یاد شهدا و همچنین تجلیل از خانواده‌های شهیدانی که برای سربلندی اسلام خون خود را بدون هیچ چشم داشتی نثار کردند تا پرچم لااله‌الاالله را بر فراز قله‌های کرامت و عزت برافراشته سازند، وظیفه همیشگی و قطعی ما در هر شرایطی است.

افقری بیان کرد: هیئت حسینیه بنی فاطمه اصفهان یکی ازقدیمی ترین هیئت مذهبی استان اصفهان است که سابقه آن به حدود یکصد سال گذشته باز می‌گردد،زمانی که تعدادی از مداحان و دوستداران اهل‌بیت و مکتب تشیع به منظور گردهمایی و ترویج مکاتب ائمه معصومین در فضای خفقان پهلوی تحت پرچم هیئت به دور هم جمع می‌شدند.

دبیر اجرایی یادواره ۲۱۰ شهید بنی فاطمه یادآور شد: هیئت بنی فاطمه در دفاع از حریم اسلام و انقلاب از چنان عقبه و سابقه‌ای درخشان برخوردار است که نخستین شهید انقلاب اسلامی را در استان اصفهان به نام رسول نم نبات در جریان منزل آیت‌الله خادمی(پیشگامان انقلاب اسلامی در اصفهان) از این هیئت است.

وی به اعزام نخستیم گروه‌های بسیجیان داوطلب به میادین جنگ حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس به مناطق عملیاتی غرب کشور از هیئت بنی فاطمه اشاره کرد و افزود: مقید دانستن خود به فراگیری احکام دینی و تربیت متشرعانه جوانان از جمله خصوصیات بارز هیئت حسینیه بنی فاطمه است.

افقری گفت: برای برگزاری نخستین یادواره شهدای هیئت حسینیه بنی فاطمه، در سال نخست، کار شناسایی شهدای محله آغاز شد که در ابتدا ۱۹۰ شهید قطعی شد ولی پس از برگزاری نخستین یادواره با حضور سرلشکر صفوی، در حدود ۲۰ خانواده به دبیرخانه یادواره شهدای بنی فاطمه مراجعه کردند.

وی بیان کرد: پس از مراجعه خانواده‌های جدید و ارائه اسناد و مدارک مستدل مبنی بر شهیدانی جدیدی که در مرحله نخست شناسایی شهدای محله، از قلم افتاده بودند، امسال دومین یادواره شهیدان بنی فاطمه به تعداد۲۱۰ شهید برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی یادواره ۲۱۰ شهید بنی فاطمه از تهیه و تنظیم و همچنین رونمایی از کتابی تحت عنوان «یادمان ۱۹۰شهید بنی فاطمه ، بی قراران» و همچنین تجلیل از برخی از خانواده‌ها و والدین شهدای بنی فاطمه در روز برگزاری یادواره خبر داد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها