امروز: جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10129
تاریخ انتشار: 10:26 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/02/3
چاپ این نوشته
Share

جامعه ارامنه اصفهان با تشکیل ستاد گرامیداشت دهه فجر و اجرای برنامه های مختلف، سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبر دوشنبه خبرگزاری ایرنا، جامعه ارامنه اصفهان در آغاز دهه مبارک فجر با آذین بندی و نصب بنر در محل کلیسای وانک و دیدار با خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان ارامنه ، این مناسبت را گرامی داشتند.

همچنین دیروز ۱۲ بهمن ناقوس های کلیساهای اصفهان همزمان با لحظه ورود امام خمینی (ره) به ایران در سال ۵۷ به مدت پنج دقیقه به صدا درآمد.

مدیر روابط عمومی کلیسای وانک اصفهان در این زمینه به ایرنا گفت: ارسال پیام تبریک به مقامات استانی، کشوری و لشکری به مناسبت دهه فجر و شرکت در همایش بین المللی ادیان توحیدی و حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن از دیگر برنامه های ارامنه اصفهان در این روزهاست.

توما گالستانیان افزود: برنامه های مختلف شامل برپایی نمایشگاه ها و مسابقات فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی با حضور بیش از ۴۰۰ دانش آموز در

مدرسه ملی ارامنه اصفهان به مناسبت دهه فجر برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ارامنه بیش از ۴۰۰ سال است که در ایران زندگی می کنند و بخشی از تاریخ این کشور هستند اظهار کرد: جامعه ارامنه همواره خود را در همه رویدادها و فراز و نشیب های ایران شریک دانسته و به عنوان شهروندان ایرانی به ارزش ها و آرمان های کشورمان پایبند هستیم.

گالستانیان با اشاره به حضور ارامنه در هشت سال دفاع مقدس گفت: هدف از اجرای برنامه های دهه فجر آشنایی بیشتر جامعه ارامنه به ویژه دانش آموزان با ارزش های کشور و تاریخ آن است.

حدود ۱۰ هزار نفر ارمنی در استان اصفهان زندگی می کنند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان سکونت دارند.

این مسیحیان در سال ۱۰۱۴ هجری قمری در زمان شاه عباس به اصفهان کوچ کردند و از آن زمان تا کنون در کنار سایر پیروان ادیان توحیدی زندگی می کنند.

ارامنه اصفهان در دوران دفاع مقدس پنج شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کردند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها