امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10111
تاریخ انتشار: 9:47 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/02/3
چاپ این نوشته
Share

اولین دوره از سلسله همایش‌های «تبسم بیداری» با حضور حدود ۴۰ تن از تازه‌ مسلمانان آمریکایی لاتین بعد از ظهر دیروز دوشنبه ۱۳ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری غدیر تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری تسنیم ، بعد از ظهر دیروز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه همزمان با ایام دهه مبارکه فجر، ایران اسلامی میزبان حدود ۴۰ تن از جوانان دانشجوی تازه مسلمان از آمریکای لاتین است که با حضور در مجتمع فرهنگی غدیر اولین دور از سلسله همایش‌های «تبسم بیداری» را کلید زدند.

برگزاری این همایش و حضور جوانان تازه مسلمان آمریکایی لاتین همزمان با پیام رهبر معظم انقلاب به عموم جوانان اروپا و آمریکای شمالی صورت می‌گیرد.

در مراسم امروز که باحضور ۴۰ تن از جوانان تازه مسلمان شده از ۲۳ کشور آمریکای لاتین برگزار شد استاد کریم منصوری قاری بین‌المللی کشورمان آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت کرد و در ادامه به درخواست جوانان آمریکای لاتین قطعه‌ مربوط به فیلم یوسف پیامبر(ص) را نیز قرائت کرد. در ادامه شهردار منطقه ۱۴ با خیرمقدم به این جوانان و با محکوم کردن اهانت غیرانسانی به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: پیامبر ما پیامبر اندیشه، اخلاق، مهربانی و رحمت بود که همیشه براساس اندیشه، عقل و وحی الهی عمل کرد و با این نگاه توانست اسلام را اشاعه دهد.

در ادامه این مراسم گروه تواشیح و مدیحه‌سرایی الزهراء قطعه‌هایی را به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی برای میهمانان اجرا کردند.

جوانان تازه مسلمان شده آمریکایی به صورت خودجوش و دستجمعی و به صورت ایستاده اشعاری را با این مضمون که ما می‌توانیم دنیا را تغییر دهیم، با اسلام، ایمان، اتحاد و شجاعت و یک روز می‌آید که اسلام پیروز می‌شود و آن روز امام زمان(عج) ما را نجات می‌دهد خواندند.

همچنین در ادامه این همایش یکی از اساتید و مبلغان جامعه‌المصطفی با بیان خاطراتی از زمان حضور و فعالیت خود در کشورهای آمریکایی لاتین، گفت: یکی از وظایف ما در این ایام که متعلق به حماسه بزرگ انقلاب اسلامی است معرفی برکات انقلاب در منطقه آمریکای لاتین است. جایی که ۵۰۰ سال پیش هیچ مسیحی در آنجا نبود اما براساس تبلیغ در کمتر از ۱۰۰ سال تبدیل به یک قاره مسیحی شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز در این کشورها جوانانی هستند که در کمتر از یک دهه به برکت انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام و رهبری و با مطالعه و با تحقیق خود به دین اسلام مشرف شده و امروز حدود ۴۰ تن از آنها در ایران حضور دارند.

این روحانی افزود: این جوانان از ۲۳ کشور آمریکای لاتین آموزش‌های لازم در زمینه اعتقادات احکام و تاریخ اسلام را گذرانده‌اند و به کشورشان بازمی‌گردند. آنها شیفته انقلاب اسلامی و شخصیت امام راحل و بویژه مقام معظم رهبری هستند و ایشان را رهبر مسلمانان می‌دانند که این اتفاق عمق راهبردی ما را در کشورهای آمریکای لاتین نشان می‌دهد.

بخش پایانی این مراسم که با استقبال حاضران نیز روبرو شد قسمتی بود که ۳ تن از جوانان تازه مسلمان شده آمریکای لاتین داوطلبانه و به نمایندگی از سایرین پاسخگوی سوالات جوانان ایرانی بودند و احساسات خود را در ارتباط با تشرف به اسلام، علاقه به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بیان کردند.

این همایش به عنوان اولین دور از سلسله همایش «تبسم بیداری» با قرائت دعای سلامتی امام زمان(عج) که به صورت دستجمعی توسط جوانان آمریکای لاتین و جوانان ایرانی حاضر در همایش قرائت شد به پایان رسید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها