امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10108
تاریخ انتشار: 9:42 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/02/3
چاپ این نوشته
Share

رئیس فرهنگسرای آیه از یرگزاری دوره آموزشی تربیت دینی کودک در راستای شکل‌گیری رفتارهای اخلاقی کودک با مضامین دینی در این فرهنگسرا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا  از اصفهان , نرگس هادیان، رئیس فرهنگسرای آیه سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری اصفهان  با بیان اینکه فرزندان ما آنچنان می‌شوند که ما هستیم، نه آن‌طور که دلمان می‌خواهد، گفت: باید در تربیت کودکان به مسائل گوناگونی توجه داشته باشیم.

رئیس فرهنگسرای آیه در ادامه با اشاره به اینکه تنها اطلاعات دینی کافی نیست، اظهار کرد: زمانی آموزه های دینی بر دل کودک و نوجوان می نشیند که او در عمل اخلاق دینی را مشاهده کند اما وقتی فردی در ظاهر به عنوان دیندار معرفی شود و در عمل رفتار دینی از او مشاهده نشود بیشترین آسیب را به تربیت دینی کودک وارد می کند.

هادیان با بیان اینکه رسول خدا(ص) چهار راهکار برای تربیت فرزندان معرفی می‌کند، گفت: یکی از راهکارها این است که پدر و مادر ابتدا خود عامل به خیر و خوبی باشند زیرا در خانه‌ای که پدر و مادر به واجبات، محرمات و حلال و حرام توجه نمی‌کنند یا به نماز اول وقت اهمیت نمی‌دهند نباید انتظار داشته باشند که فرزندانشان دینی تربیت شوند.

وی در بیان سایر راهکارها افزود: والدین باید صداقت، رفاقت، تدین و مهربانی و اهل عمل بودن به خیر و خوبی‌ها را از خود نشان دهند و فرزندان خود را متذکر خدا قرار دهید یعنی باید بستر خانواده بستر ذکر و یاد خدا باشد و یاد خدا به طوری در آن خانه قوی باشد که کسی جرات گناه نداشته باشد.

هادیان بیان کرد: بایستی فرزندانتان را امربه معروف و نهی ازمنکر کنید و بدانید با که می‌رود، کجا می‌رود و چه می‌کند، اما فرزندی که ازدواج کرد و رفت تلاش نکنید سلیقه‌ها و نظراتتان را به او تحمیل کنید بلکه به آنها نظر مشورتی بدهید زیرا امربه معروف باید همراه با رفاقت باشد.

وی تصریح کرد: فرهنگسرای آیه در راستای این امر مهم به برگزاری دوره آموزشی تربیت دینی کودک در پنج جلسه اقدام کرده است.
یادآوری می‌شود که جلسات این دوره آموزشی روزهای ۱۹و ۲۶ بهمن‌ماه و سوم اسفندماه سال جاری از ساعت ۹ در فرهنگسرای آیه برگزار می‌شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها