امروز: شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10077
تاریخ انتشار: 9:19 ق.ظ - سه‌شنبه 2015/02/3
چاپ این نوشته
Share

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: حوزه باید نو اندیشی جدید به وجود آورد و نسبت به شبهات جدید درباره توحید و شرک پاسخگو باشد.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری«حوزه» ، حجت الاسلام والمسلمین ابوالحسن نواب عصر دیروز در مراسم افتتاحیه نیمسال دوم تحصیلی موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به وظیفه سنگین روحانیت در عصر کنونی اشاره کرد و اظهارداشت: روحانیت نهادی است که مسئولیت سنگینی در قبال جامعه اسلامی و ارزش های دینی دارد و در این مسیر نباید از هیچ تلاشی فروگذاری کند.

وی افزود: انقلاب تجربه جدیدی را برای نهاد روحانیت مطرح کرد و این نهاد به عنوان قشر تاثیرگذار در همه ابعاد مختلف جامعه مطرح شده است.

عضو هیئت مدیره موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت اظهار داشت: روحانیت قبل از انقلاب یک منتقد بود و بعد از انقلاب مسئولیت آن دو چندان شده است و زمانی که حاکمیت نظام اسلامی بعد از انقلاب را پذیرفت، باید در همه حال مسئول باشد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: زمانی که نهاد روحانیت برای اجرای ارزش های الهی و برنامه های دینی تمام تلاش خود را به کار ببندد نباید هرگز از این  مسئولیت شانه خالی کند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب ابراز داشت: روحانیت، باید با نظام تعامل  داشته باشد و متناسب با نیازهای جامعه محتوای درسی خود را تدوین کند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: شهید مطهری افتخاری بزرگ برای حوزه می باشد و آثار متفاوتی در باب مهدویت دارد؛ ولی ۳۶ سال بعد از شهادت ایشان کار شایسته ای در این زمینه انجام نشده است.

وی اظهار داشت: حوزه باید نو اندیشی جدید به وجود آورد و نسبت به شبهات جدید درباره توحید و شرک پاسخگو باشد.

حجت الاسلام و المسلمین نواب گفت: روحانیت باید با نظام مسئولانه برخورد کند و دیگر جای این نیست که به عقب برگردیم و در قبال مسائل تبلیغی و اجتماعی و اخلاقی برنامه خوبی ارائه ندهیم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها