امروز: دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10066
تاریخ انتشار: 5:01 ق.ظ - یکشنبه 2015/02/1
چاپ این نوشته
Share
همزمان با سالروز ورود امام

لباس روحانیت خیلی جاها به کار می آمد، زمان طاغوت خیلی اوقات برای حمل سلاح از لباس روحانی استفاده می کردیم، خیلی شک برانگیز نبود، مخصوصا اگر وارد بودیم و ساده راه میرفتیم اصلا شک نمیکردند.

به گزارش پایگاه خبری مباحث شهید بروجردی طرحشان این بود که محافظان امام از لباس روحانی استفاده کنند، تا به سادگی بتوانند اسلحه ها را وارد فرودگاه کنند. در ادامه بخضی از خاطرات علی تحیری درباره‌ی مسئولیت گروه صف در هنگام آمدن امام به خاک وطن را میشنویم:

این بود که ما یک جلسه‌ای داشتیم. بعد از چندین بار شناسایی و بررسی که کردیم، فرودگاه و مسیر را، ما یک طرح حفاظتی پیاده کردیم… وقتی وارد فرودگاه مهرآباد شدیم، صبح، ۱۵ دستگاه ماشین بردیم. اتومبیل حضرت امام(ره)، شیشه‌ی جلویش ضدگلوله نبود و بقیه‌ی ماشین تقریباً ضد گلوله بود. ما برای اینکه یک مقداری حفاظت را رعایت کرده باشیم، نتوانستیم شیشه‌ی جلو پیدا کنیم. یک شیشه‌ای بین راننده و بخش عقب اتومبیل قرار دادیم که با دست این بالا پایین می‌شد. گفتیم حضرت امام تشریف ببرند عقب بنشینند و از آن‌جا به بهشت زهرا بروند.

تعداد تقریباً ۱۵ دستگاه ماشین تقریباً خوب آماده کرده بودیم. پشت‌شان صندوق‌های عقب ماشین را اکثراً پر از سلاح‌های آرپی‌جی و سلاح‌های مختلف کرده بودیم؛ چرا که آن روز ما ۹۹ درصد امکان درگیری را در نظر گرفته بودیم. [همه‌ی اینها برای این بود که] امام به این سادگی بیاید. همین‌طور واقعاً نیروهای‌مان را کاملاً برای یک عملیات بسیار سنگین مسلح کرده بودیم. تعداد زیادی هم سلاح توسط دو تا از برادران‎مان- که الآن هم هستند- و لباس روحانیت به تن ایشان پوشاندیم و زیر عبای هر کدام از اینها چهار قبضه، هر نفری که می‌رفت داخل، هشت قبضه سلاح می‌آورد، داخل فرودگاه. این سلاح‌ها را تمام، کاملاً سالن فرودگاه اطراف اینها را کاملاً تحت نظر داشتیم.

یکی از آن افرادی که لباس روحانی به تن کرده بود شهید بروجردی بود، چون به سادگی میشد تجهیزات را زیر لباس مخفی کند، ریش بلندی هم داشت، شبیه روحانیون هم شده بود، به اسلحه و این ها وارد بود، برای همین خیلی عادی رفتار میکرد و واقعا شبیه روحانیون هم راه میرفت و انگار نه انگار که هشت اسلحه و یک اتاق مهمات را زیر لباس حمل میکند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها