امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10031
تاریخ انتشار: 11:44 ق.ظ - شنبه 2015/01/31
چاپ این نوشته
Share

مدیرکل فرهنگی مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: تبلیغات گسترده رسانه ای و افزایش کاربران فضاهای مجازی مباحث فرهنگی را در جامعه پیچیده کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری ایرنا , حجت الاسلام والمسلمین ‘صادق جباری’ شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از ممتازین خانواده های طلاب و روحانیون کاشان افزود: توجه به مباحث فرهنگی ضروری است و با توجه به معضلات آن، امور تربیتی را باید در بین فرزندان گسترش دهیم.

وی خدمت به خانواده های طلاب و روحانیون را از وظایف مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور دانست و اظهار کرد: یکی از برنامه های حمایتی این مرکز تشویق ممتازین تحصیلی و علمی خانواده های آنان است.

وی تعداد شاگردان ممتاز تحصیلی فرزندان و همسران طلاب در سال ۹۱ را هفت هزار نفر، سال ۹۲ را ۱۴ هزار و ۷۵۰ نفر و در سالجاری ۳۲ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط حوزه علمیه، تصریح کرد: روحانیون و طلاب نباید خانواده های خود را از تفریحات اجتماعی و ورزش محروم کنند.

حجت الاسلام جباری خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی خدمات حوزه ای علمیه کشور ۲۰ سال پیش به دستور رهبر معظم انقلاب و با هدف کمک به وضع معیشتی روحانیون و طلاب با محوریت خدمت رسانی به آنها تاسیس شد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه کاشان نیز در این همایش گفت: انسان تنها مخلوق خداوند است که به تعلیم و تربیت نیازمند است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ‘مجتبی رضایی جواهریان’ افزود: از نظر اسلام هر کسی که از تعلیم و تربیت بی بهره است همچون بیابان خشکی سرگردان و متحیر است.

وی خاطرنشان کرد: در سالجاری ۲۱۲ نفر فرزند ممتاز طلبه و روحانی در دوره های ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، حوزه و دانشگاه در منطقه کاشان به عنوان ممتازین تحصیلی شناسایی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها