امروز: سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱
کد خبر: 10010
تاریخ انتشار: 11:20 ق.ظ - شنبه 2015/01/31
چاپ این نوشته
Share

بیداری اسلامی و رشد چشم‌گیر تعداد مسلمانان در جهان و به‌ویژہ غرب، اسلام‌ستیزان غربی را به وحشت انداخته و آن‌ها را نگران کرده است، لذا اولین گام آن‌ها برای جلوگیری از رشد اسلام، اسلام‌هراسی و اهانت به مقدسات این دین مبین است.

به گزارش پایگاه خبری مباحث به نقل از خبرگزاری قرآنی ایکنا , پروفسور «امان‌اللہ شادیزیی»، استاد اسبق دانشگاه پزشکی بولان، اندیشمند حزب جماعت اسلامی و تحلیلگر برجسته مسایل سیاسی پاکستان  ضمن بیان این مطلب گفت: اهانت به دین مبین اسلام و همچنین هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی است؛ یکی از نکات قابل توجه، کینه‌ای است که مدعیان دموکراسی غربی از مسلمانان به دل دارند و دوم اینکه آن‌ها می‌خواهند ببینند جهان اسلام در چی سطحی از بیداری قرار دارد، آیا عکس‌العمل جدی نشان خواهند داد یا خیر و سوم اینکه با این کار قصد دارند، جایگاہ پیامبر(ص) در میان مسلمانان را بررسی کنند.

وی افزود: بیداری اسلامی و رشد چشم‌گیر تعداد مسلمانان در جهان و به‌ویژہ در غرب و اروپا، اسلام‌ستیزان غربی را به وحشت انداخته و آن‌ها را نگران کرده است، لذا اولین گام آن‌ها برای جلوگیری از رشد اسلام، اسلام‌هراسی و اهانت به مقدسات این دین مبین است؛ اسلامتیزان غربی در وهله اول برای جلوگیری از رشد اسلام، توطئه خودساخته حادثه یازدہ سپتامبر و حمله به برج‌های آمریکایی را اجرا کردند و حالا اقدام موهن نشریه فرانسوی نیز در راستای همان پروژہ که غرب طراحی کرده در حال اجرا است.

این استاد دانشگاه بولان پاکستان در ارزیابی واکنش و عکس‌العمل مسلمانان نسبت به اهانت اخیر به پیامبر(ص) تصریح کرد: به‌نظر من نوع واکنشی که مسلمانان به این موضوع نشان می‌دهند و دادند؛ چشم‌گیر بودہ است، آنها با اعتراض خود در اقصی نقاط جهان نشان دادند که حضرت محمد(ص) مهمترین محور و شخصیت بلامنازع در دین مبین اسلام و پیامبر، خاتم‌الانبیاء و اشرف و افضل همه پیامبران الهی بوده است.

امان‌الله شادیزی افزود: ملت مسلمان در شرق و غرب ثابت کردند که برای دفاع از شخصیت پیامبر(ص) کوتاہ نمی‌آیند و بیداری خود را در دفاع از حریم پیامبر به اثبات رساندند، گرچه متأسفانه حاکمان برخی کشورهای عربی در این قضیه حق حاکم بودن ملت‌های مسلمان را ایفاء و ادا نکردند، به‌‌ویژہ رژیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس که بیشتر دست‌نشاندہ غرب و هم‌پیمان با آمریکا هستند در این مسئله به‌شدت منفعلانه عمل کردند.

وی همچنین درباره راه‌کار جلوگیری از انتشار فیلم یا اهانت رسانه‌‌های غربی به مقدسات اسلامی توضیح داد: اهانت به حضرت محمد(ص) به‌علت اختلاف کشورهای اسلامی و فرقه‌گرایی میان مذاهب صورت می‌گیرد؛ اگر امت مسلمان متحد و منسجم باشند، هیچ‌کس جرئت اهانت به مقدسات اسلامی را نخواهد داشت.

اندیشمند حزب جماعت اسلامی پاکستان افزود: حاکمان برخی کشورهای اسلامی مصلحت را به حقیقت ترجیح دادند و سکوتی شرم‌آور را در پیش گرفتند. اگر کشورهای اسلامی در سراسر جهان عکس‌العمل جدی نشان می‌دادند، سفارتخانه‌‌های فرانسه را تعطیل و سفرای این کشور را اخراج می‌کردند، کشورهای عربی با نفت خود کمک به این غربی‌ها را متوقف می‌کردند، دیگر این‌ها جرئت اسلام‌ستیزی نداشتند و نمونه آن را ما در فتوای تاریخی حضرت امام خمینی(رہ) دیدیم که قاطعانه علیه سلمان رشدی ملعون، فتوا صادر می‌کنند و گرچه سفارتخانه‌های غرب را تعطیل و سفیران را از ایران اخراج می‌کنند، اما حضرت امام این را در خور توجه نمی‌دانند و دفاع از قرآن و اسلام و پیامبر(ص) را مهم می‌خوانند و ما دیدیم که چگونه خود این غربی‌ها بودند که دوبارہ مجبور به عذرخواهی شدند و با التماس سفارتخانه‌های خود را در ایران باز کردند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی پاکستان در پایان به تأثیر این گونه اقدامات و نقش تکفیری‌ها در جلوگیری از رشد دین اسلام اشاره و تصریح کرد: اهانت اخیر مطمئنا به ضرر خود آنها تمام خواهد شد؛ چراکه هرچه آن‌ها نسبت به اسلام و مقدسات این دین مبین هتک حرمت داشته باشند؛ غیرمسلمانان تمایل بیشتری به شناخت این دین پیدا می‌کنند. چنانچه شاهد هستیم در نتیجه اهانت‌های پیشین روزنامه‌های دانمارکی نیز مردم بیشتر به اسلام و شناخت این دین تمایل پیدا کردند.
اگر دیگر کشورهای اسلامی مانند جمهوری اسلامی ایران از اسلام حقیقی دفاع می‌کردند، دیگر نه این تکفیری‌ها ریشه می‌دواندند و نه کسی جرئت اهانت به مقدسات دینی را داشت؛ حکومت‌های اسلامی فقط با عمل به اسلام ناب و دوری از دوگانگی در سیاست‌ می‌توانند مانع این اهانت‌ها شوند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها